במקום אנטיביוטיקה וסטרואידים, הרפואה הסינית מציעה טיפול טבעי וירוק לחלוטין בבעיה נפוצה בקרב ילדים


אין הורה שלא מכיר את התופעה הכה נפוצה אצל ילדים. הצטברות נוזלים באוזניים שכיחה בקרב ילדים מגיל חצי שנה עד גיל חמש. הנוזל מצטבר באוזן התיכונה מתחת לעור התוף ועלול לגרום לדלקת אוזניים ובעיקר לירידה בשמיעה. לא מדובר בנוזל מוגלתי אך נדרש טיפול כדי להחזיר לילד את השמיעה התקינה.

סימפטום נוסף שעלול להתפתח מהצטברות נוזלים באוזניים הוא פגיעה באיזון ובשיווי המשקל.

מדוע מצטברים נוזלים באוזניים

הסיבה המרכזית היא חוסר בשלות של תעלת האוזן (לכן היא גם נפוצה אצל ילדים, שאבריהם מתפתחים ונמצאים בתהליכי גדילה). אם התעלה צרה מדי, הניקוז ממנה לקוי ונוזלים "נתקעים" בה ולוחצים על עור התוף. בדרך כלל הילד אינו חש בכאב אבל הטיפול חיוני כדי לעצור את התופעה בתחילתה ולמנוע התפתחות דלקת.

תעלת האוזניים, או תעלת האוסטכיוס, מקשרת את האוזן התיכונה עם חלל הלוע, מאזנת לחצים באוזניים ומאפשרת ניקוז נוזלים המצטברים באוזן. אלא שדרך התעלה מתאפשר מעבר ליחה מהלוע לאוזן התיכונה, והנוזלים מצטברים. אם הליחה כוללת חיידקים או וירוסים, עלולה להתפתח דלקת.

טיפול

בעבר נהוג היה לשאוב את הנוזלים עם מזרק, אך פעולה זו פוגעת בעור התוף ומחוררת אותו. גם אם הפגיעה קלה, עדיף להימנע ממנה. לכן, הטיפול הקונבנציונאלי מורכב מ-4 אפשרויות:

סירופים מייבשים. ניתנים לבליעה ומייבשים את הנוזלים באוזן.

ניתוח כפתורים. החדרת צינורית ניקוז המסייעת בפינוי הנוזלים מן האוזן. זהו ניתוח לא מסובך, אך נעשה בהרדמה מלאה וכרוך במגבלות על רחצה במקלחת או באמבטיה ועל רחצה בים ובבריכה.

אנטיביוטיקה. ניתן רק אם יש ודאות לדלקת שמקורה בחיידק.

סטרואידים. לעתים טיפול קצר בסטרואידים עשוי לעזור לגוף להתגבר בעצמו על הבעיה.

נוזלים באוזניים לפי הרפואה הסינית

מטופלים רבים פונים לרפואה הסינית לטיפול בהצטברות נוזלים באוזניים כדי לחסוך מילדיהם את הטיפולים הנ"ל, בדגש על אנטיביוטיקה וסטרואידים.

לפי הרפואה הסינית, הצטברות נוזלים מעידה על עומס בכליות, כתוצאה מפעילות גדילה וצמיחה של הילדים.

הטיפול בנוזלים באוזניים  יתחיל בדרך כלל עם דיקור סיני, כסוג של "עזרה ראשונה" לייצוב המקום הפגוע ואיזון המטופל לקראת המשך הטיפול. הדיקור פותח את תעלות האנרגיה השונות בגוף ומסייע "לנווט" את איברי הגוף לתפקוד נכון ותקין. הטיפול אינו כואב ולרוב אינו מורגש ותועלתו רבה. אך אם הילד מפחד, אפשר לוותר על חלק זה בטיפול.

הרפואה הסינית עושה שימוש נרחב בצמחי מרפא, ובמקרה של נוזלים באוזניים יינתנו צמחים בעלי יכולת ספיחת נוזלים. מבוגרים יקבלו את צמחי המרפא על פי רוב כטינקטורה (מיצוי של צמחים הניתן בשתייה), ואילו ילדים בצורה של סירופ מתוק.

בשלב הבא יבקש המטפל לחזק את מערכת החיסון, כדי לשמור את המטופל באיזון ולמנוע הישנות של המקרה.

טיפול בבית

לרוב, המטפל יצייד את ההורים בעצות לתזונה נכונה, בדגש על תזונה מייבשת, בהתאם לגיל הילד.
  
חשוב! עם הופעת הנוזלים באוזניים מומלץ להגביה את ראש הילד במיטה לשם הקטנת הלחץ על עור התוף.

טיפול בנוזלים באוזניים לפי הרפואה הסינית מייבש את הנוזלים ומחזק את הגוף ויעיל בכמעט 100% מהמקרים. הילדים חשים בשיפור ניכר תוך ימים ספורים ושגרתם כמעט ואינה מופרת.


טיפול בנרות הופי

טכניקה נוספת לטיפול נוזלים באוזניים היא טיפול בנרות הופי.

טכניקה זו נשענת על החוקים הפשוטים והבסיסיים ביותר של המדע.

הנר מונח בעדינות בפתח האוזן,בזמן שהמטופל שוכב על הצד בתנוחה נוחה. ברגע שמדליקים את הנר וככל שהחום מתגבר, מתחיל הטיפול.

השילוב של האוויר החם והתנועה הטבעית והעדינה של הלהבה שנעה לאורך חלל הנר מרככים את השעווה הטבעית באוזן, מעסים את האיברים הפנימיים ומנקים אותם. תנועת האוויר העדינה מייצרת ואקום, ששואב לפתח שבבסיס הנר את כל עודף הנוזלים מתעלת האוזן.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

הוסף תגובה חדשה