כולנו אנשים עובדים. כולנו מכירים את זה טוב טוב. את השעות הארוכות. את הגב הכואב בסוף היום. את הלחץ בתחילת היום. את הראש הכואב. את חוסר הריכוז. את העייפות. את השחיקה. אבל לכל אלה יש פתרון, והוא הרבה יותר פשוט ממה שאנחנו חושבים.

טיפולים בזמן העבודה, במקום העבודה, הם הימי כיף החדשים. רק שבמקום לצאת החוצה כדי להטעין את המצברים, עושים זה בעבודה.

בגוף בריא
טיפולים במקום העבודה הוא קונספט שמגיע מאיפה אם לא מארצות ברית. בשנות ה - 90, חברות היי-טק רבות שמו לב ש 70% מההיעדרויות מהעבודה נובעות מכאבי גב, ראש, מיגרנות ובאופן כללי מלחץ בעבודה ומישיבה ממושכת במנח לא נכון מול המחשב.

באותן שנים התגבש במקביל תחום שנקרא ארגונומיה. כל הנתונים הראו שבעקבות שינויים קלים באורח החיים המשרדי, כמו ישיבה במנח נכון, שינוי מנח כף היד, קימה ותנועה לפרקי זמן קבועים, הקלו על העובדים, תרמו להמשך יום העבודה ושיפרו את התפוקה שלהם.

את הרעיון הזה אימצו בשתי ידיים מעסות גילי שריר ומשה אוטמזגין. שריר היא מטפלת בכירה בשיאצו ובטווינא. אוטמזגין מטפל בכיר בשיאצו ומתמחה בעיסוי רפואי משולב. ביחד הם קוראים לעצמם 'בגוף בריא' והם מתכוונים לכל מילה. שניהם בעלי ניסיון קליני ולפי מה שהם אומרים, טיפול אחד בשבוע עושה את ההבדל.

"טיפול אופטימאלי צריך להימשך 45 דקות" הם מסבירים. אבל מתוקף ההבנה של האילוצים שקיימים במקום עבודה, הם חשבו על כל האפשרויות האחרות. "במידה ואין מספיק זמן לשחרר את העובד, העיסוי יכול להימשך גם חצי שעה, ואפשר גם להגיע לשולחן העבודה האישי ולחסוך זמן. לדעתנו, חצי שעה היא פתרון טוב לשני הצדדים".

מעבר לעיסויים שנועדו לטפל בבעיות אקוטיות שמופיעות ביום לחוץ במיוחד, ובמקביל בבעיות יותר מורכבות, שריר ואוטמזגין לוקחים את זה עוד צעד אחד קדימה. הרעיון הייחודי שלהם כולל מפגש שבועי עם נטורופתית, שתתן המלצות תזונה מותאמות באופן אישי לכל עובד.

"רוב המחלות נובעות מתזונה לקויה" מסבירה שריר. "הרבה פעמים אנשים רוצים לשפר את איכות החיים ולא יודעים איך. תזונה שמותאמת באופן אישי לכל אדם, לאורח החיים ולהרגלים שלו, תורמת לבריאות, לאיכות החיים, מחזקת את המערכת החיסונית ומהווה מקור לאנרגיה הכי זמינה שלנו".

באים בטוב
השאיפה שלהם היא ליצור בסיס קבוע של טיפולים. שאנשים ידעו שיש להם ליווי ותמיכה, שיש להם למי לפנות בנוגע לכל בעיה שהיא. בהמשך, הם שואפים לפתח את זה לסדנאות קבוצתיות של מדיטציה, או סדנאות מגע, ואפילו פעילות גופנית מתונה כמו צ'י קונג, כשהרעיון הוא להקנות לאנשים טכניקות שאפשר לקחת הביתה.

הם עובדים עם חברות היי-טק, וחברות נוספות גדולות בתעשייה. ועד עכשיו הם מרוצים מההישגים. המעסיקים מדווחים על מינימום היעדרויות ועל עובדים יותר שמחים, אדיבים ויעילים. העובדים מבחינתם מדברים על הטבה בתנאים, ועל שיפור איכות החיים. על הרגעה, הפגה של מתח ולחץ, אנרגיה מחודשת והשפעה שמורגשת גם הרבה זמן אחרי הטיפול. 

כמו שהם רואים את זה, הם מגיעים למקום העבודה בתשע בבוקר ולא יוצאים משם עד שכולם (כולל הם בעצמם) יוצאים עם חיוך. מצידם זה אפילו יכול להיות בתשע בערב, כדי שמי שלא מספיק יוכל לבוא בזמנו החופשי, גם מעבר לשעות העבודה. ויש להם מאגר של מטפלים בכירים, מוסמכים ומומחים כל אחד בתחומו, וקונטיינר של אמונה בשביל לעשות את זה. ומי עושה להם עיסוי בסוף היום? בשביל זה יש להם אחד את השני.  

רוצים גם ? לחצו כאן לפרטים נוספים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

הוסף תגובה חדשה