לא הכל קלוריות והאנג אובר. למשקאות אלכוהוליים יש גם היבטים בריאותיים, וכל עוד לא מפריזים בשתייה אפשר ליהנות מכל העולמות

שנה חדשה, מסיבה, סופשבוע, יום הולדת לחבר או למדינה, או סתם ערב פנוי – תמיד טוב להרוג את הזמן עם דרינק טוב ביד. ולפני שהמצפון ייסר אתכם על קלוריות, המשקל וההאנג אובר, אנחנו פה כדי לספר על הדברים הטובים בחיים, כולל אלו שבתוך הבקבוק. כן, למשקאות אלכוהוליים יש את הפן הבריאותי שלהם, וכל עוד לא מפריזים בשתייה, ההנאה שלמה.

מהם ההיבטים הבריאותיים באלכוהול?

·         ככלל, אלכוהול קשה לעיכול, מה שמאט את חילוף החומרים. נוכחות של אלכוהול בקיבה מאטה את קצב הריקון שלה – כלומר, בעברית פשוטה אם שתינו אלכוהול נהיה פחות רעבים ונאכל פחות.

·         צריכה מתונה של אלכוהול (2 מנות לגברים, מנה אחת לנשים) קשורה בהפחתת הסיכון למחלות כלי דם ולב.

·         מחקרים הראו כי צריכה מתונה ואחראית של אלכוהול הפחיתה את הסיכון לחלות בסוכרת סוג 2 בלא פחות מ-30%.

·         שתייה מתונה ושקולה של אלכוהול מורידה את הסיכון לאבנים בכליות.

·         הוא כיפי. וכשטוב לנו, אנחנו קצת יותר בריאים.

וויסקי

המים של אירלנד וסקוטלנד עשירים בנוגדי חמצון והללו מספקים הגנה טובה ללב ומפחיתים כולסטרול ושומנים בדם. ומה שבאמת נעים לקרוא הוא שוויסקי שומר על המוח ומקטין משמעותית את הסיכון לאלצהיימר ודמנציה.

המינון הנכון של וויסקי הוא 2 כוסות בשבוע.

בירה

תהליך התסיסה של הדגן מייצר חיידקים פרוביוטיים שמחזקים את מערכת העיכול ואת חילוף החומרים בגוף. לתת השעורה, שהיא מרכיב חיוני בבירה, עשיר במינרלים חשובים כמו מגנזיום, אשלגן ואבץ. רק לצרוך במתינות ולא להפריז.

יין אדום

היין האדום עשיר בפלבנואידים ונוגדי חמצון חשובים והם מספקים הגנה מצוינת ללב ולכלי הדם. הפלבנואידים מורידים את רמת הכולסטרול ה"רע" (LDL) ומעלים את זה ה"טוב" (HDL). גם מינרלים כמו אשלגן וכולין נמצאים ביין אדום.

שתיתם והתעייפתם ואתם מתים ללכת לישון? בצדק גמור. יין אדום מכיל את ההורמון מלטונין, המיוצר בבלוטת האיצטרובל ובין תפקידיו לדאוג שנישן יפה בלילה (ומכאן כינויו, "הורמון החושך"). עם השנים, יורדת כמות ההורמון המיוצרת בגוף, וטוב לחדש קצת את המאגרים עם כוס יין טוב.

ערק

האניס המשמש בסיס להכנת המשקה בצבע החלב הוא בעל תכונות אנטי דלקתיות ונחשב משכך כאבים מצוין. לא לחינם נוהגים לטבול מוצצים לתינוקות ששיניהם מתחילות להציץ. כמו כן, האניס נלחם מצוין בחיידקים מסוג סטפילוקוקוס ופטריות שונות, הגורמים זיהומים בחלל הפה, ובנרתיק בקרב נשים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

תגובות   

#2 אםפוטי 2018-08-24 23:28
כמה זה שתי כוסות?
ציטוט
#1 אםפוטי 2018-08-24 23:27
ברגע שמדברים אתי בשפה של שתי כוסות או שתי פרוסות ללא נתונים מספריים כגון משקל או נפח או מסה ,
זה כבר מוריד בעיניי את רצינותו של המחקר או הדוקטור או הדקורטור
ציטוט

הוסף תגובה חדשה