Write a comment

 

המטופל הטיפוסי הוא מטופל מערבי, שגדל על חיסונים ותרופות מרשם. הוא יודע שיש שרירים, עצמות ודם ושיש מחלות שאי אפשר להתווכח איתן. ופתאום מגיעים האנשים האלה, עם הרעיון הזה שאי אפשר לראות אותו, ומבקשים ממנו להאמין במשהו שהוא הרבה מעבר להבנה הבסיסית שלו.

המטופל הטיפוסי לא ישאל את הרופא שלו איך בדיוק תרופה מסוימת עובדת. אבל כשזה מגיע לדיקור סיני, כולם רוצים לדעת בדיוק מה זה, איך בדיוק זה עובד, האם זה באמת יכול לעזור להם, כמה זמן זה יקח, ואם זה באמת כל כך טוב, איך זה שהרופא שלהם לא שמע על זה?.

בין מזרח למערב

דיקור סיני היא אחת מטכניקות הטיפול הותיקות ביותר בעולם. היום, היא נמצאת בחזית הרפואה המשלימה, אחרי שארגון הבריאות העולמי (WHO) התווה אותה לטיפול בלמעלה מ- 80 מצבים רפואיים שונים.

דיקור סיני הוא חלק ממערכת הוליסטית גדולה, שפותחה לפני אלפי שנים. בזמן שאנשים חיו קרוב לטבע ולא חלמו אפילו להוציא איברים מהגוף, או להחליף אותם באחרים, בשביל להרגיש יותר טוב. אז, וגם היום, מחלה באשר היא, התפרשה כחלק מחוסר איזון בגוף.

הפילוסופיה הסינית חילקה את הגוף ל- 12 ערוצים שונים של אנרגיה, הלא הם המרידיאנים. על גבי כל אחד מהם קיימת מערכת נקודות דיקור. כדי לטפל בתלונה של המטופל, נבחרו מספר נקודות דיקור על ערוצי אנרגיה מסוימים בהתאם לאופי הבעיה. דיקור אותן נקודות נועד להשיב לגוף את האיזון. מחטי הדיקור הן סטריליות, חד פעמיות, גמישות ובערך בעובי של שערה.

אבל עוד לפני הדיקור, המטפל שלכם ישאל אתכם סדרה כמעט אינסופית של שאלות בנוגע לאיכות השינה שלכם, הרגלי האכילה שלכם, תדירות היציאות (ולא לסרט) ועוד, כדי לקבל מושג באיזו נקודה הגוף היה יכול לצאת מאיזון. הוא יסתכל על הלשון שלכם, יקשיב לדופק שלכם בשתי הידיים, וישתמש בכל פיסת מידע כדי להבין את הפאזל שנקרא אתם. בסוף, במקום הגדרה קלינית למחלה, תקבלו את האבחנה הסינית המסורתית שנשמעת בערך כמו תחזית מזג האוויר. חם ולח, או קר ויבש.

מקובלת
כמו שכל מטפל יודע (או אמור לדעת), אין סגנון אחד ספציפי של דיקור. יש כמה כאלה. לכן, אפילו לנסות להגדיר הגדרה אחת לדיקור סיני היא כמעט בלתי אפשרי. בכל מקרה, הגדרה בינלאומית מקובלת היא הדבר האחרון שמטריד מטפל שמנסה להסביר למטופל שלו מה הוא עושה. כיוון שבמונחים של סוג הבעיה כל מקרה נבחן לגופו, קשה גם להגיד מראש כמה זמן זה ייקח.

אבל החיפוש אחר הסבר לאוזניים מערביות בכל זאת הוביל למספר התפתחויות ברפואה המערבית. מחקרים קליניים, שבדקו את היעילות של הטיפול בדיקור, הוכיחו שדיקור משפר את תפקוד המערכת החיסונית וכושר ההתנגדות למחלות, מפחית כאב דרך שחרור של אנדורפינים, מפחית מצבי דלקת דרך שחרור של מוליכים עצביים, משפר את חילוף החומרים בגוף, ומפחית את תחושת הכאב, על ידי שינוי הדרך בה המוח תופס כאב.

למרות שהסינים גילו וזיהו את מערכת המרידיאנים לפני אלפי שנים, גם המדע של היום מתחיל לדבר במונחים כמו פוטנציאל אלקטרו מגנטי בגוף, שזה בדיוק העיקרון עליו מבוססת מערכת המרידיאנים. היום, גם המדע וגם מקצוע הרפואה קיבלו את מערכת המרידיאנים כחלק אינטגראלי מתפקוד הגוף האנושי, והם מודים שאם מערכת המרידיאנים שולטת על המערכות האלקטרו מגנטיות בגוף, יכול להיות שהיא שולטת על כל המערכות האחרות. נכון, לא המדע, לא הרפואה ולא אנחנו יכולים לראות אותם בעין אנושית, אבל גם גלי רדיו אנחנו לא יכולים לראות ואנחנו יודעים שהם קיימים.

אם להגיד את זה במילים הכי פשוטות, דיקור סיני נוגע ליכולת שלנו להחזיר את הגוף לאיזון ולשמור עליו. והוא עושה את העבודה שלו כמו שצריך.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.