Write a comment

 

רוב האנשים לא יודעים הרבה על דיקור. הם אולי שמעו שהוא תרופה טובה לבעיות כאב, שהוא יכול לעזור במקרה של בעיות פוריות, או שלכל הפחות הוא יכול לעזור להירגע. אבל מה שרוב האנשים לא יודעים, הוא שדיקור הוא תורה שלמה ודרך יעילה לשמור על הבריאות.

דיקור סיני- כל היתרונות

דיקור סיני מטפל בכל הגוף

דיקור סיני לא מכוון למחלה ספציפית, סימפטום, או מצב רפואי. יש לו תוצאות כי הוא מפעיל את כוחות הריפוי של הגוף. לכן, זה הגיוני לקרוא מחקרים על טיפול בדיקור כמעט לכל בעיה. מתסמונת המעי הרגיז (IBS), דרך הרגעת כאבי גב, ועד להפחתת תופעות הלוואי של טיפול ככימותרפיה. למשל, כאשר מטפלים בכאבי גב באמצעות דיקור, הכאב יעלם, אבל את השיפור רואים גם באזורים אחרים. כאבי ראש שסבלתם מהם במשך שנים פתאום יעלמו, תהיה לכם יותר אנרגיה, ליותר שעות, תצליחו להתמודד טוב יותר עם סטרס, ותשנו בלילה הרבה יותר טוב. הסיבה שדיקור עושה את כל זה, היא שהוא מתמודד עם הגורם לבעיה, ולא עם הסימפטומים שלה. הסינים של פעם ידעו שסימפטומים לא מגיעים משום מקום, ושאם מטפלים בסימפטום מבלי להתייחס למה שמסתתר מאחוריו, תהליך החלמה פשוט לא יתרחש. הסינים גם ידעו שתפקוד לא טוב או תהליך של מחלה יכול לעורר סימפטומים רבים, שיכולים להראות לא קשורים זה לזה. לדוגמא, כאבי ראש, או גירוי על גבי העור. ברפואה הסינית שניהם יכולים להיות ביטוי חיצוני לאותה בעיה פנימית. ברפואה המערבית, הטיפול כמעט תמיד יתמודד עם הסימפטומים, כי הפילוסופיה היא שהגוף מורכב מחלקים שונים ונפרדים ובריאות היא התמודדות עם כל אחד מהם בנפרד. יש לנו קרדיולוג, אורולוג, גניקולוג, נוירולוג. אבל אין התייחסות לדרך בה החלקים השונים קשורים זה לזה. בדיקור סיני זה בדיוק הפוך. הנחת המוצא היא שכל הגוף הוא מערכת אחת שאי אפשר להפריד בין החלקים שלה.

דיקור מרפא מחלות

במערב אנחנו רגילים לחשוב במושגים של שחור ולבן. יש סימפטום, אנחנו מטפלים בו, ואם הוא לא  חוזר על עצמו, אנחנו בריאים. אבל כדור לא יכול להחליף תפקוד של מנגנון שלם בגוף. תרופות לטיפול ביתר לחץ דם הן דוגמא טובה. הן ללא ספק מורידות את לחץ הדם לטווח הבטוח שלו, אבל הן לא מתקנות את הבעיה שגורמת ללחץ הדם להשתולל מלכתחילה. בנוסף, טיפול תרופתי באמת מדכא את הסימפטומים, אבל יש לזה גם מחיר והוא בדרך כלל מגיע בצורה של תופעות לוואי. כדור יכול לתקן חוסר איזון ספציפי, אבל בתהליך הוא גורם לפחות לעוד חוסר איזון אחד נוסף (שגם אותו אפשר לתקן בכדור). אין שום דבר רע בהקלה על סימפטומים ובמקרים רבים זה בדיוק מה שצריך. כל מי שסובל ממצב רפואי שמגביל את אורח החיים יכול להעיד על כך. הבעיה מתחילה כאשר טיפול תרופתי מחליף גישה אחרת לטיפול בבעיה, כמו שינויים באורח החיים. את זה דיקור דווקא יודע לעשות, כי הוא מפעיל את מנגנון הריפוי הטבעי של הגוף. ולפעמים, היכולת של הגוף לרפא את עצמו, שווה יותר מכל מה שיש לכדור אחד להציע.

דיקור מונע מחלות

הרעיון של רפואה מונעת קיבל הרבה תשומת לב במערב בעשורים האחרונים, אבל הסינים דיברו על זה כבר לפני כמה מאות טובות, אולי אפילו עשרות אלפי שנים. דיקור, וענפים נוספים של הרפואה הסינית (כמו צמחי מרפא, תזונה, טאי צ'י), מחזירים לגוף את האיזון העדין שלו, ושומרים על רמה אופטימאלית של תפקוד. כאשר הגוף מתפקד ברמה אופטימאלית, הסבירות להתפתחות בעיות בריאותיות רחוקה. וגם אם חולים, תהליך ההחלמה הרבה יותר קצר ומהיר. אם להגיד את זה בצורה פשוטה, דיקור הוא דרך יעילה לשמור על הבריאות. התמודדות עם מחלות היא חשובה ואנחנו ללא ספק צריכים אותה. אבל אם מחפשים בספרות הרפואית המקצועית לא תמצאו הגדרה לבריאות, תמצאו הרבה הגדרות להרבה מחלות. בריאות היא לא רק העדר מחלה. וזה בדיוק מה שהרפואה הסינית מנסה להגיד.

דיקור עושה את החיים טובים יותר

הרפואה המערבית מטפלת בבעיות בריאותיות רציניות. וזה לא רע. מי יודע איפה היינו בלי ההמצאה של אנטיביוטיקה או ניתוחים. הרפואה הסינית היא לא נגד הרעיון הזה. היא בעד לבחור עבור כל מצב רפואי את הטיפול המתאים ביותר. המטרה שלה היא קודם כל לשפר את איכות החיים, לטפל בבעיות כשהן מתעוררות, ומעל הכל- למנוע אותן מלכתחילה. בכל מקרה יש לזכור שדיקור סיני אינו מחליף טיפול תרופתי כלשהוא או ייעוץ של רופא מטפל. 

לחצו כאן לחיפוש מטפלים בדיקור סיני

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.