1 Comment

 

אם ישאלו אותנו למה אנחנו נמצאים איפה שאנחנו נמצאים ועושים את מה שאנחנו עושים, לא בטוח שהתשובה שלנו תהיה 'הכל כתוב בכוכבים'. אבל הסינים מאמינים ששם הכל מתחיל ונגמר. או יותר נכון כמעט הכל.

כי לפי הסינים המקום הקטן שלנו בתוך המקום הגדול שנקרא היקום, הוא משוואה בחמישה נעלמים. גורל (Ming), מזל (Yun), הסביבה הפיסית (Feng Shui), המעשים (Dao De) והיכולת שלנו להמשיך ולהתפתח (Du Shu).  

הגורל צפוי והרשות נתונה?

הסינים מאמינים שאנחנו נולדים עם מינג מסוים, שזה מה שאנחנו קוראים לו גורל. מינג יכול להיות כישרון מסוים (כמו כישרון נגינה) או נסיבות (כמו המשפחה אליה אנחנו נולדים) שכולם מציינים את הפוטנציאל והגבולות של מה שיכול לצאת מאיתנו. את חישוב הגורל (ming shu) עושים עם הלידה והוא ידוע וצפוי. בגלל זה, חלק מהילדים בסין מקבלים שם עם משמעות שאמורה להציל אותם מבעיה מסוימת או שם שמביע תקווה של ההורים.  

אם הגורל שלנו נקבע לפני הלידה, המזל (yun) נקבע ישר אחריה. בסינית, הפירוש של המילה מזל הוא גם לזוז, להוביל, להפעיל, להשתמש, להפיק תועלת. מה שאומר שהמזל הוא מחזורי וצפוי, בשונה מהתפיסה שלנו שאומרת שהוא צפוי בערך כמו מזג האוויר או הבורסה. הסינים מאמינים שכשהמזל איתנו (והם יודעים מתי זה קורה) צריך ללכת על כל הקופה ואז צפוי לנו מזל גדול (da yun), ואם הוא לא, עדיף להסתגר בדלת אמות. גם למזל קטן (xiao yun) אפשר לעשות תיקון (gai yun). בשביל הסינים גדול וקטן לא מעידים על מזל טוב או לא טוב, אלא על פרק הזמן שהמזל הולך איתנו.

לפעמים אומרים שמזל הוא רק שאלה של המקום הנכון והזמן הנכון. גם הסינים מסכימים עם זה, ויש להם אפילו דרך לחיזוי המקום והזמן האלה. קוראים לזה פאנג שווי (רוח ומים) והכוונה היא לסביבה הפיסית שאנחנו נמצאים בה. כי כמה שהמינג והיון שלנו לא יהיו מוצלחים ומבורכים, אם אנחנו נמצאים בשילוב הלא נכון של פאנג שווי במשרד או בבית, יכול להיות שלא נגיע למיצוי הגבוה ביותר של הגורל והמזל.  

אבל לא רק השמיים (מינג, יון) והאדמה (פאנג שווי) הם שקובעים. התוצאות בחיים הם גם נגזרת של מעשים (dao de), או יותר נכון מעשים טובים. המשתנה האחרון הוא ה- du shu, שהפירוש המילולי שלו הוא לקרוא ספרים. אבל בהקשר הזה הכוונה היא שההצלחה שלנו (במקצוע, בעסק או בכלל) לא תלויה רק בגורל ובמזל, אלא בכמה אנחנו ממשיכים להתפתח וללמוד ונשארים פתוחים לרעיונות חדשים. הסינים מאמינים שאפילו אם יש לנו את המזל הכי טוב, אנחנו לא צריכים לשבת בבית ולחכות. אף אחד לא מבוגר מדי, או חכם מדי בשביל ללמוד משהו חדש.

המפתחות בפנים

הגורל הוא אמנם ידוע, אבל קשה ואפילו כמעט בלתי אפשרי לשנות אותו. אבל הסינים מאמינים שאם יודעים אותו מראש, אפשר להימנע מטעויות.

בשביל לעשות סיפור ארוך קצר, הסינים מאמינים שמינג הוא מה שאנחנו מתחילים איתו, כלי הרכב בו אנחנו נוסעים. וכמו כל דבר חדש, לא יזיק לדעת קצת דברים על כלי הרכב או על היעד אליו נוסעים. מפת הלידה היא סוג של מדריך למשתמש, היא נותנת לנו מפרט טכני והוראות הפעלה. היון (המזל) הוא הדרך בה אנחנו נוסעים, ואפשר לראות בו סוג של מפה שעוזרת לנו להגיע ליעד יותר בקלות ומתי התנאים הכי טובים לצאת לדרך. פאנג שווי הוא התחזוקה של הרכב, הטיפולים שאנחנו עושים בשביל שנגיע לביצועים הכי טובים. וההשכלה והמאמצים האחרים שאנחנו עושים, מאפשרים לנו לנסוע בבטחה, בלי תאונות שעלולות לגרום נזק לכלי הרכב. אם כל הגורמים האלה באים לידי מיצוי, אנחנו יכולים להגיע רחוק. אבל אם אין לנו מדריך ומפה, לא בטוח שנגיע ליעד.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
People in conversation:
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • This commment is unpublished.
    isabella · 1 months ago
    I broke up with my husband three years ago. There was no communication between us. I was advised by families and friends to let go and forget about marriage and move on with my life. I did not want to marry someone else because deep down I still love my husband. I suffered so much from pain and confusion that I read an online recommendation on how Dr. Alaba reunited a broken marriage with the help of his spiritual powers. R. Alaba immediately a few minutes later he answered me and gave me instructions on what to do, after I met the required requirement two days after the ceremony, the spell changed my life around my husband because a dose does not speak to me. Two days he called me in the middle of the night crying and apologized that it was the work of the demons, so I'm still amazed by this miracle so I forgive him. Now my marriage is balanced. Dr. Alaba's ceremony worked great and my marriage is stronger than before, and nothing can separate us again. I visited so many sites I was looking for help, It was hopeless until I hooked up with Dr. Alaba, the real man who helped me restore my broken marriage. If you have a similar problem in your marriage, you want your husband or wife to love you again. You have someone you love and you want him to love you in return, there is Go for a challenge in your life, Dr. Alaba's spell template is the solution and the answer to your problem, WhatsApp / Weaver with his phone number: +1 (425) 477-2744, contact him today by sending an email to dralaba3000@gmail.com . Do not let anyone take your spouse away from you. Contact him today by sending an email to dralaba3000@gmail.com. Do not let anyone take your spouse away from you. Contact him today by sending an email to dralaba3000@gmail.com. Do not let anyone take your spouse away from you.