יריב כליף - מטפל ברפואה סינית

052-2496551
קטגוריה רפואה סינית, שיאצו, טווינא
איזור רמת גן גבעתיים
כתובת רח' משה דיין 34 רמת גן
טלפון 052-2496551
דוא"ל yarivkal@gmail.com
לקבלת פרטים נוספים
יריב כליף - מטפל ברפואה סינית
מטפל מוסמך ברפואה סינית (Dipl. C.M), שיאצו, טווינא, מדריך צ'יקונג וטאי צי' ומדריך לאורח חיים בריא. בעל ניסיון רב בטיפול בבעיות אורטופדיות, טיפול במבוגרים וילדים.

חבר באגודה הישראלית לריפוי סיני מסורתי.

​‎‎‎תחומי ההתמחות שלי:
בעיות אורטופדיות: פריצת דיסק, בלט,בעיות עמוד שדרה צווארי וראש, שרירים תפוסים.
כתף קפואה, קרע בכתף, שכמות, כאבים במרפק (מרפק טניס), טריגר פינגר, כאבים בשורש כף יד (תסמונת התעלה הקארפלית), דורבן, דלקות בגיד אכילס, בצקות.
כאבים ממקור נוירולוגי: הרדמויות גפיים, תחושות נימול, כאבים קורנים, סאיטיקה, אישיאס.
כאבים ממקור פנימי: כאבי בטן, כאבי ראש, PMS, כאבי מחזור, פיברומיאלגיה.
וכן, בעיות כרוניות, אלרגיות, כאבי ראש, מגרנות, חולשה ועייפות, בעיות שינה, מתח נפשי, לחץ וחרדה, בעיות יציבות ושיווי משקל, אוסטרואופורוזיס (בריחת סידן).
התמחות בתינוקות וילדים: דלקות אוזניים, אסתמה, שיעול, נזלת כרונית, אטופיק דרמטיטיס.

רפואה סינית - ראיה הוליסטית
כאשר המלומדים הסינים חקרו וגיבשו את יסודות הרפואה הסינית, לא היו להם כלים כדי להתבונן פנימה בתוך הגוף, ולכן לא היתה להם אבחנה שנקראה פריצת דיסק, אלא אבחנה שתארה באופן כללי כאבי-גב (yao tong). "לפי הרפואה הסינית, כאב הוא אינדיקציה לתקיעות. לכך שהאנרגיה (הצ'י) אינה זורמת בגוף בחופשיות ובטבעיות, כפי שהיא אמורה. לכן, העיקרון הטיפולי,אם בדיקור סיני ואם במגע, יהיה תמיד להניע ולהזרים את האנרגיה. קיימות נקודות דיקור שמשחררות את החסימות, חלקן אפילו באופן מיידי, וצמחים שמניעים את האנרגיה באזור.
אחד המאפיינים החשובים של הרפואה הסינית היא הראייה ההוליסטית, החיבור בין הגוף לנפש. הרפואה הסינית מייחסת לכל איבר תפקוד פיסי ואנרגטי. אזור הגב התחתון שייך לכליות. מבחינה פיסית הכליות אחראיות על העצמות ועל מערכת הרבייה. מבחינה אנרגטית הכליות מיוחסות לכוח הרצון, לתקווה ולאמונה. הכליות שייכות גם לאלמנט המים, שהרגש המאפיין אותו הוא פחד. הרצון והפחד שלנו נמצאים על אותו מישור. פחד ליזום, להחליט, להיות, יכול לשתק רצון.
לרפואה הסינית הסתכלות ייחודית על מצבי בריאות וחולי. הרפואה הסינית מכירה ביכולתו החזקה של הגוף לקדם, לחדש ולרפא את עצמו. הסימפטומים של המחלות שאנו חווים הם רק ביטוי של הגוף, המבקש "לספר לנו" משהו עמוק יותר. על ידי התבוננות בסימנים וסימפטומים המטפל ברפואה סינית יכול לאבחן את שורש הבעיה שהוא העיקרון המנחה את המטפל ברפואה סינית - טיפול בשורש המחלה.​
הטיפול מעמיק, בא לידי ביטוי ברבדים פיזיים ונפשיים ומביא לשיפור ניכר באיכות חייו של המטופל.
הטיפול כולל דיקור סיני, צמחי מרפא וטכניקות מגע: שיאצו וטווינא.

מהי טווינא?
פירוש השם טווינה: טווי= לדחוף. נה= לתפוס.
הטווינה, מכונה הפיזיותרפיה הסינית וככזאת היא מטפלת בעיקר בבעיות אורטופדיות לפי עקרונות הרפואה הסינית עם מודעות לרפואה המערבית .המטפל מוכשר לזהות את מקור הבעיה ולטפל בה תוך ניסיון להבין, האם הבעיה היא נקודתית בשריר, גיד או רצועה (ראיה מערבית) או האם זו חולשה אנרגטית של איבר מסוים המקרינה לאזור (ע"פ הראיה של הרפואה הסינית).

הטיפול בטווינה כולל מגוון רחב של טכניקות ידניות (לעיתים משלבים כוסות רוח ומוקסה). הטכניקות משלבות עבודה פיזית ואנרגטית על נקודות הדיקור, המרידיאנים, שרירים, רצועות , גידים וכן על מערכת השלד. בין המאפיינים העיקרים של שיטת הטיפול בטווינה הוא שימוש בעוצמה רבה אותה משקיע המטפל במטופל ו"החדירה" אל הגוף, בעיקר כשמדובר בבעיות אקוטיות ותחזוקת הגוף (בשיאצו לדוגמא מדובר בהפעלת לחץ פיזי מתון. ומיועד לבעיות פנימיות ולתחזוקת הגוף). הטווינה בעלת אופי אנרגטי ודינמי יותר ויכולה לנוע מעבודה נקודתית ממוקדת לעבודה נמרצת על הגוף כולו. לא אחת במהלך הטיפול המטופל חש כאילו המטפל משתמש בכלים ייחודים להגברת עוצמת התחושה כשלמעשה הוא משתמש בזוג ידיו, ומעט שמן או משחה לאזורים החשופים.

שיאצו - עיסוי סיני
הפירוש המילולי של שיאצו הוא לחץ באמצעות האצבעות (shi= אצבע, atsu= לחץ). אבל בטיפול שיאצו לא משתמשים רק באצבעות, אלא גם באגודלים, במרפקים, בברכיים, ברגליים ולמעשה בכל הגוף כדי לווסת את זרימת האנרגיה (הצ'י). גם בשביל שהטיפול יהיה עדין ומרגיע, אבל בעיקר בשביל לאזן את הגוף, לעודד זרימה תקינה של אנרגיה, וכתוצאה מכך, למנוע התפתחות של מחלות.

טיפול שיאצו הוכח כיעיל לטיפול באסטמה, כאבי גב וכאבים בכלל, נדודי שינה, תסמונת קדם מחזור, סטרס ועוד. אבל גם אם לא מגיעים עם בעיה ספציפית, לטיפול יש יתרונות רבים.

הקליניקה נמצאת ברמת גן.

אני מזמין אותך לשוחח עמי באופן אישי על כל כאב/ בעיה ולקבל מידע נוסף על אפשרויות הטיפול והריפוי, 
בטלפון: 052-2496551 

יריב