Write a comment
אומרים שהדברים שגורמים לנו להרגיש הכי טוב הם גם אלה שמזיקים לנו יותר מכל. במקרה הזה ההיפך הוא הנכון. הנה כל הדרכים המפתיעות שבהן העיסוי ישפר את חייכם

רבים מתייחסים לעיסוי כמותרות שבהחלט ניתן גם לחיות בלעדיהן. אנשים שמקבלים עיסויים על בסיס קבוע לעיתים עלולים להיתפס כ"מפונקים". אולם, כפי שעולם הרפואה מבין כיום שדיקור סיני יכול לשפר היבטים שונים בבריאות הגוף והנפש, גם לעיסוי יש את הדרכים שלו לתרום לחיזוק הגוף במגוון היבטים. בטח לא תהיו מופתעים לקרוא שזוהי דרך מצוינת להתגבר על כאבים ולהפיג מתחים, אבל הנה עוד כמה דברים שאולי לא ידעתם על הפינוק האולטימטיבי:

1. הוא מבטל את נזקי הישיבה

אנחנו חיים בעידן שבו סדר היום של רובנו מחייב אותנו להעביר את רוב שעות היום על הכיסא במשרד. חוקרים רבים כבר הזהירו מפני ההשפעות ההרסנות של הישיבה, הכוללות בין היתר ירידה בכושר הגופני, הגברת הסיכון למחלות לב וכלי דם, נזק נפשי וכפועל יוצא של כל אלה גם קיצור של תוחלת החיים. אחד הסימנים הבולטים ביותר לנזקי הישיבה הוא קשיחות וכאבים בכתפיים ובצוואר.

אנחנו לא מייחסים חשיבות רבה מדי לכאבים האלו, כי הם נראים לנו "קלים" ונפוצים, אולם הם עלולים להיות סימפטום ראשון לבעיה רחבה בהרבה. מחקרים הראו כי הדרכים היעילות ביותר להתמודד עם הבעיה הן הליכה ועיסוי על בסיס קבוע, שמפחית את נזקי הישיבה ומונע התפתחות של בעיות רחבות יותר.

2. הוא מחזק את הנפש

כשהמצב הנפשי ירוד, קשה להאמין שיש דרך קלה לשפר אותו, אולם ישנן לא מעט דרכים להיטיב איתו ולו במעט. אחת היעילות שבהן היא עיסוי מרגיע ומפנק. במחקר אחד ביקשו לבדוק את ההשפעה הזאת דווקא על נשים שאובחנו עם סרטן השד. במצב כזה ניתן לדמיין את הקושי הנפשי הרב, שמקשה עוד יותר על ההתמודדות עם המחלה. המחקר, שפורסם ב-2005 בכתב העת Neuroscience הראה כי נשים שזכו לעיסוי שלוש פעמים בשבוע דיווחו על רמות נמוכות יותר של דיכאון וחרדה.

3. הוא משפר את איכות השינה

זה לא סוד שהעיסוי הוא דרך נהדרת להרגיע את הגוף, אך להפחתת המתחים יש השפעה חשובה נוספת על הבריאות – היא מסייעת להירדם מהר יותר ומשפרת את איכות השינה. גם כאן, מחקרים שנערכו על חולי סרטן הראו כי העיסוי מסייע להם לישון למרות הטיפולים הכימותרפיים הקשים. הנתונים מראים כי גם תינוקות ישנים טוב יותר ומביעים פחות לחץ בלילה לאחר עיסוי המותאם להם במיוחד.

4. הוא מחזק את מערכת החיסון

מחקר שפורסם ב-2010 בכתב העת Alternative and Complementary Medicine ביקש לבחון את ההשפעה של עיסוי על נשאי HIV, שסובלים מירידה בכדוריות הדם הלבנות במערכת החיסון. מצב כזה מטבע הדברים מחליש את הגוף והופך אותו חשוף יותר למחלות ולזיהומים מסוגים שונים. החוקרים נדהמו לגלות כי העיסוי הצליח להעלות את ספירת כדוריות הדם הלבנות ובכך לחזק את מערכת החיסון של הנבדקים.

5. הוא מפחית כאבי ראש

בפעם הבאה שאתם סובלים מכאבי ראש מתמשכים, רגע לפני שאתם מושיטים יד באופן אוטומטי למשככי הכאבים, כפי שרובנו נוטים לעשות במצב כזה, אולי כדאי לשקול לנסות טיפול קצת אחר. מחקר שנערך באוניברסיטת גרנדה שבספרד מצא כי טיפול אחד של עיסוי יכול להפחית באופן מידי את הכאב של אנשים שסובלים מכאבי ראש כרוניים. זה אולי טיפול יקר יותר מהכדורים, אך הוא בהחלט בריא יותר למערכות הגוף.

6. הוא עוזר לפתור בעיות בעיכול

הקשר הזה אולי עלול להיראות לכם תמוה במיוחד, אך מחקר שפורסם ב-2009 בכתב העת International Journal of Nursing studies היה הראשון לבסס אותו. במחקר נבחנו 60 אנשים שסובלים מעצירות. הם חולקו לשתי קבוצות – אחת קיבלה חומר משלשל לצד עיסוי רפואי מקצועי, בעוד שהקבוצה השנייה קיבלה חומר משלשל בלבד. לאחר שמונה שבועות, חברי הקבוצה שקיבלה את העיסוי דיווחו על תדירות נמוכה יותר של הסימפטומים, כמו גם הפחתה ניכרת בכאבים.
 
mitot banner3

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.