Write a comment
גם ירוקים, גם מנקים. צמחי בית וגינה שקולטים בשמחה לא רק 2CO אלא גם שרידי מזהמים הנמצאים באוויר

בסוף שנות ה-80', עם העלייה בכמות הטיסות לחלל ובשהייה של מדענים ואסטרונאוטים בתחנות חלל למיניהן, נדרשו מדעני נאס"א לפתרון בעיית זיהום האוויר בסביבה שאינה כדור הארץ. ידוע לכל שצמחים קולטים פחמן דו חמצני, אבל איזה צמחים עושים זאת בהצטיינות יתרה?

אחד מאנשי נאס"א, ד"ר ביל וולברטון, מצא כי צמח יחיד של ירקה מצויצת מגוונת מפחית את כמות הפחמן הדו חמצני ביותר מ-90% בתוך יממה אחת! וזה היה רק אחד מהממצאים שהעלו את קרנם של צמחי המרפא ככלי יעיל וטבעי לחלוטין לטיהור האוויר.

ולא מדובר רק ב-2CO, אלא גם באדי בנזן ופורמלדהיד, למשל, הנפלטים לאוויר מחומרים טריוויאליים כמו צבעים ומוצרי פלסטיק. הצמחים הנכונים יודעים איך לפרק את הרעלים הללו ולהפיק מהם סוכרים הדרושים להם כמזון.

זה כמובן בא בניגוד חריף לתו התקן שהיה נהוג עד אז, לפיו לא מכניסים צמחים לחלל מגורים סגור. כלומר, לבית. על רקע זה, הנה כמה מהצמחים שיטהרו את ביתכם, כלומר את האוויר המצוי בו.

  1. שרך חרב. צמח בית ומשרדים מוכר ונפוץ למדי. הוא יעיל בניקוי פורמלין המצוי בחומרי ניקוי וטיפוח, וקסילן – חומר כימי המצוי במוצרי גומי ועור ומדללי צבע.

  1. פילודנדרון. משפחה מוכרת ונפוצה של צמחים, כולם מצוינים בהשמדת שרידי פורמלין וכימיקלים אחרים. בנוסף, פורחים בשלל צבעים וניתן להשיג אותם בקלות בכל משתלה.

  1. דרצנה. צמח ירוק חזק ועמיד האוהב צל ולכן מתאים לסביבה ביתית. הוא מצוין בקליטת אדי בנזן וסוגי רעלים נוספים. מומלץ לשלב במשרדים או בפינות עבודה ביתיות.

  1. קיסוס השטן. האם המעצבים שאוהבים למקם צמח ירוק זה במשרדים מכירים את תכונותיו המחטאות? טווח קליטה רחב ויעיל של קליטת גזים והפיכתם לחומרי מזון הופך את הקיסוס למטהר אוויר של ממש.

  1. ירקה. רבים מכירים את הצמח בעל העלים הירוקים והקצוות הבהירים. צמח חזק, עמיד ונפוץ בבתים רבים, לא דורש הרבה מים או התעסקות כלשהי, ובתמורה למעט היחס שתעניקו לו הוא ישמח לחסל בין היתר חד תחמוצת הפחמן, פומלדהיד וקסילן (חומר נוסף המשמש בתעשיית הפלסטיק, הגומי והדפוס).

  1. אלוורה. אחד בגינה, אחד בבית. הג'ל שטמון בעלים העבים והעסיסיים של הקקטוס מצוין נגד כוויות ונגעים בעור. הצמח עצמו יעיל גם כשהוא עומד בשקט בעציץ בתוך הבית, שם הוא קולט הרבה גזים רעילים הנמצאים באוויר.

  1. פיקוס אלסטיקה. אוהב שמש, לא צורך הרבה מים והעלים הירוקים והרחבים שלו קולטים בשמחה בנזן, 2CO ורעלים נוספים שממש לא תרצו שיהיו בבית שלכם.

  1. חרצית. גננים אוהבים לרשת גינות עם הפרח היפה והעדין הזה. חובבי לייף סטייל ישמחו לדעת כי הצמח מסנן בנזן מהאוויר ומטהר את סביבת הבית.

  1. גרברה עדינה. גם יפה, גם יעיל. הצמח בעל הפריחה העדינה והצבעונית קולט אתילן ובנזן, ועל הדרך מעניק טאץ' צבעוני משמח לגינות וגם לפנים הבית.

  1. פוטוס. צמח חזק, ירוק עד ומצוין בהרחקת גזים ומזהמים כמו בנזן, פומלדהיד ועוד.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.