Write a comment

במשך מאות שנים, נשים בהודו מעסות את התינוקות שלהן כדי שיגדלו להיות בריאים וחזקים יותר. בשנים האחרונות, מדענים מהמערב החליטו לבחון איך בדיוק זה משפיע על התינוקות וחלקם נותרו פעורי פה כשגילו את התוצאות

 

רנו סוקסנה, מנהלת בכירה בחברת פרסום בבנגלור שבהודו, ילדה את ביתה הבכורה בשבוע ה-36, במשקל 2.4 קילוגרמים. בעוד שמשפחתה האיצה בה להתחיל מיד לבצע בה את העיסוי המסורתי שכל ילד במשפחה קיבל מאז שנולד, הרופאים דווקא ביקשו שתיזהר ותחכה עד שהתינוקת תעלה קצת במשקל.

 

סוקסנה מצידה חשבה על פשרה: היא החליטה שתחכה עם העיסוי כשבועיים – ובסופם תתחיל להעניק אותו לביתה. במהלך השבועיים האלו, התינוקת הוסיפה רק 100 גרם למשקלה, כמעט לא ישנה ובאופן כללי נראתה סובלת מאוד. בתום השבועיים, סוקסנה שכרה מטפלת שהעניקה לתינוקת את העיסוי המסורתי – ולדבריה, השינוי היה מדהים.

 

ברשת BBC, שבה פורסם לראשונה הסיפור, ראיינו את סוקסנה, שסיפרה כי ביתה לא רק ישנה טוב יותר, אלא עלתה במשקל במידה ניכרת. אבל אם זה נראה לכם כמו צירוף מקרים, כך בדיוק חשבו גם מדענים מהמערב. אז הם בחנו את יעילות העיסוי במחקרים מבוקרים ומסודרים – והתוצאות הן בהחלט כאלו ששווה להתעכב עליהן.

 

במחקר אחד, שנערך ב-2008 ופורסם בכתב העת Pediatrics, נמצא כי העיסוי ההודי המסורתי סייע להפחית ב-40 אחוזים את הסיכון לזיהום בתינוקות והביא לירידה של בין 25 ל-50 אחוזים בסיכון לתמותה מוקדמת. גרי דרמצקי, מומחה לרפואה התפתחותית באוניברסיטת אוקספורד ומי שהוביל את המחקר, הסביר כך את התוצאות: "העיסוי בשמנים המסורתיים שיפר את תפקוד מחסום הלחות של העור, ובכך הקשה על חיידקים לחדור אל הגוף דרך העור הרגיש של התינוק".

 

ובנוסף למחקר המדהים הזה, פורסמו מחקרים אחרים שהראו שהעיסוי הפשוט הצליח להשפיע על היבטים נוספים בבריאות התינוקות. במחקר אחד, שפורסם ב-2011 בכתב העת Infant Behav Dev, נמצא כי העיסוי עזר לגרות את עצב הוואגוס, עצב ארוך שמקשר בין המוח והבטן. ההשפעה הזאת הובילה בתורה לעיכול טוב יותר ולספיגה מוצלחת יותר של חומרים מזינים מהמזון. החוקרים גילו כי זו הסיבה שהעיסוי תורם גם לעלייה במשקל וגם להפחתת כאבים, בייחוד אצל פגים שבילו חודשים ארוכים ובודדים בבית החולים.

 

תגובה כימית שמשפרת את ההגנה החיסונית של העור

 

העיסוי ההודי המסורתי לתינוקות הוא שיטה שמועברת מדור לדור במשפחות שם כבר מאות שנים. בשיטה המסורתית הוא מבוצע בעזרת שמן חרדל – אל באזורים שונים משתמשים בשמנים אחרים לצורך העיסוי. גרי דרמצקי, שכאמור הוביל את המחקר שהצגנו כאן על שיטת העיסוי הייחודית, מנהל כיום מחקר נוסף שטרם פורסם, בו הוא עוקב אחר 26 אלף תינוקות בהודו, כדי לגבש מסקנות מדויקות ומעמיקות יותר.

 

כדי לבחון האם גם סוג השמן משפיע על התוצאות – חצי מהמשתתפים במחקר עיסו את תינוקם עם שמן חמנייה בעוד שהשאר עשו זאת בשיטה המסורתית – עם שמן חרדל. דרמצקי סיפר כי תוצאות ראשוניות מראות שעיסוי בשני סוגי השמנים הביא לשיפור בגדילה והוסיף: "בעוד שלא הייתה השפעה משמעותית של העיסוי על שיעור התמותה של תינוקות במשקל לידה תקין, בקרב תינוקות קטנים יותר – עם משקל לידה של פחות מ-1.5 ק"ג, היה סיכון מופחת ב-52 אחוזים לתמותה".

 

עם זאת, מומחים אחרים שלמדו לעומק את ההשפעה של שמנים שונים על תינוקות, דווקא מזהירים מהשימוש בשמן חרדל, שעלול גם לגרות את העור של תינוקות ולגרום לדלקות. דרמצקי וצוותו מצאו כי השמנים הטובים ביותר לעור של התינוק הם אלו שמיוצרים מזרעי חמנייה, קוקוס ושומשום. השמנים האלו מכילים ריכוזים גבוהים של חומצה לינולאית, שהגוף לא יכול לייצר בעצמו. על העור של התינוק יש קולטנים ייעודיים שנקשרים אל החומצה הזאת, בצורה שמשפרת את ההגנה החיסונית של העור.

 

 

 

mitot banner3

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.