Write a comment

 

אם ברגע שאתם נכנסים לחדר, כולם יוצאים כי פתאום יש להם משהו מאוד דחוף לעשות, יכול להיות שכפות הרגליים שלכם לא בדיוק מפיצות ניחוח של שושנים. יש חברות שבהן זה מקובל, אנחנו לא אחת מהחברות האלה.

ריח בכפות הרגליים. הקיץ בפתח, כולנו במתח.

רגליים קרות

זיעה היא המנגנון הטבעי של הגוף שלנו לקרר את עצמו. היא מורכבת ממים, מלחים, שומנים, מינרלים ותוצרי לוואי של תהליך חילוף החומרים בגוף. הנחת המוצא היא שזיעה עצמה היא בדרך כלל חסרת ריח. אז איפה בדיוק הבעיה?.

טוב ששאלתם. הזעת יתר (Hyperhidrosis) יכולה להופיע כמעט בכל אזור בגוף. כשהיא מגיעה לכפות הידיים (Palmer Hyperhidrosis) או לכפות הרגליים (Pedal Hyperhidrosis) זה יכול להיות קצת בעייתי. בכפות הידיים והרגליים יש יותר בלוטות זיעה בהשוואה לכל חלק אחר בגוף. הזעת יתר בכפות הידיים והרגליים (בדרך כלל זה מגיע ביחד) היא בעיית ההזעה השכיחה ביותר. בנוכחות של חיידקים, כל החומרים שמרכיבים את הזיעה מתפרקים ויוצרים את הריח. 

בלוטות הזיעה שנמצאות על כפות הרגליים והידיים נקראות בלוטות אקריניות (Eccrine Sweat Glands) מה שאומר שהן נמצאות על פני שטח העור. עם הזיעה בידיים אנחנו יכולים להסתדר. עם הרגליים קצת פחות. רק על כף הרגל עצמה יש 125,000 בלוטות זיעה. תוסיפו לזה גרביים, נעליים סגורות וטמפרטורה חיצונית גבוהה ותקבלו גן עדן לחיידקים וגיהינום לכל מי שחולק אתכם חלל משותף. 

סדר וניקיון

קיימים טיפולים שונים ללא מרשם לבעיה. קרמים, משחות, או אבקות יכולים להיות יעילים בהפחתת כמות הזיעה בכף הרגל. אבל כל זה לא יעבוד בלי שמירה על היגיינת כף רגל. בלוטות הזיעה שעל גבי כף הרגל מייצרות זיעה, שבנוכחות של חיידקים מסוימים מייצרת את הריח. לכן, רחיצת כפות הרגליים ויבוש שלהן צריכים להיות קו ההגנה הראשון. ובמקרים הפשוטים, גם האחרון. כמה פעמים לשטוף?. מספיק בשביל להסיר את החיידקים והריח, אבל לא יותר מדי כדי לא לפגוע בשכבת השומן הטבעית שהעור מייצר בשביל לשמור על עצמו. אם הריח חזק, מומלץ לשטוף כמה פעמים ביום. אם אתם מבחינים ביובש בכף הרגל, יכול להיות שקצת הגזמתם. וכשהמצב משתפר, תעברו לנעליים אווריריות יותר. לטובת כולם.

אמבטיית מלח

כמו שכל מי שיצא לו לבקר מתישהו בים יודע, למלח יש איכות מייבשת. מה שאומר שלכפות רגליים מזיעות במיוחד אמבטיית מלח יכולה להועיל. חשוב להשרות את כפות הרגליים בתמיסה, ואחרי ההשרייה לא לשטוף אותן, אלא פשוט לתת להן להתייבש. באופן דומה, ממליצים להשרות את כפות הרגליים באמבט חומץ, חומץ תפוחים או תה ירוק. הפעם בזכות האיכות המחטאת.

תאכלו חכם

נגיד את זה הכי פשוט שאפשר. כל מה שאנחנו אוכלים, מגיע לזרם הדם ובסופו של דבר מופרש דרך מנגנון הזיעה. זה לא משהו שקורה רק בכפות הרגליים, אבל אם אתם סובלים מהבעיה, זה בטח לא מזיק לדעת. על הכוונת, סוגי מזון עם ריח חזק במיוחד. שום, בצל, בצל ירוק, חילבה... הבנתם את הרעיון.

תהיו רגועים

סטרס וחרדה מגבירים את הייצור של זיעה, וכמו שכבר אמרנו, זיעה היא הלחם והחמאה של החיידקים הקטנים והממזרים האלה. אם אתם סובלים מעומס יתר או חרדה, הגיע הזמן לעשות כמה שינויים בחיים, או לפחות ללמוד לזהות את המקומות הבעייתיים. כפות הרגליים שלכם הן רק הטריגר.

מילה מהסינים

לפי הרפואה הסינית, כפות הידיים והרגליים הם התחלה או סוף של אחד מ-12 המרידיאנים העיקריים, ונקודות דיקור רבות ממוקמות בארבעת הקצוות האלה. מכאן, שגם הפעלה של נקודות דיקור מסוימות יכולה לעזור לווסת את ההזעה באזור, בדיוק כמו שטיפול בצמחי מרפא שונים יכול להפחית את הפעילות של בלוטות הזיעה. במונחים של הרפואה הסינית, זה אומר שהטיפול יתמקד באיזון האנרגיה של הטחול והקיבה (אחראים על העיכול ועל התמרת מזון לאנרגיה), הלב (שאחראי לרגשות) והכליות (שאמונות על משק המים). במונחים שלנו זה אומר יבש וטוב.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.