1 Comment

 

רוצים וולנטיינ'ס רומנטי באמת? נרות ומוסיקת רקע זה רעיון נחמד, אבל מה שאוכלים לפני לא פחות חשוב ויכול באמת לקחת את העניינים לרמה אחרת.

חושבים שזה רק מיתוס? מזונות מסוימים משפיעים על רמות ההורמונים, על הכימיה במוח ועל רמת האנרגיה ויכולים להגביר את החשק ואת ההנאה.

על טעם ועל ריח

קופידון לא תמיד משתמש בחץ. לפעמים הוא משתמש בסכין ומזלג. מזונות שנחשבים אפרודיזיאק קיבלו את השם שלהם מאפרודיטה, אלת האהבה והיופי. בעבר, כאשר גילו את אותם שיקויי האהבה שאנחנו מכירים היום, הסתמכו בעיקר על מראה. כל מה שנראה כמו (למשל: אספרגוס, גזר, בננות), או הזכיר את..., הפך למתכון לתשוקה. בניגוד לאותם ימים, היום כבר יש לנו מדע, ורוב המדע יודע לספר שהמיתולוגיה לא עוצרת שם. מחקרים שקיימים על שיקויי האהבה הישנים מוכיחים שכבר אז ידעו על מה מדברים.

נכון, שוקולד לא עובד כמו ויאגרה שעושה את העבודה בתוך דקות. חושני ככל שיהיה, שוקולד לא מגיע למוח, מעמעם את האורות ומשחק אותה דון ג'ואן. אבל עדיין, מחקרים מציעים שאותן תרבויות עתיקות ללא ספק עלו על משהו. חלק מהמזונות הקלאסיים שהשתמשו בהם בצורה מסורתית עשירים בחומרים מזינים (ויטמינים ומינרלים), שומרים על התפקוד המיני, ועל ההורמונים משתוללים.

חלק מההשפעה של אותם מזונות מעוררים, הוא בחיקוי תהליכים טבעיים שמתרחשים בגוף. למשל קפסאיצין (capsaicin), החומר הפעיל בפלפלים חריפים מגביר את זרימת הדם ולכן מחמם את העניינים. קפאין, שנמצא בקפה ובשוקולד, נחשב למעורר שיכול לייצר גם עלייה בלחץ הדם וגם באנדורפינים. שוקולד מכיל גם מתילקסנתין (methylxanthines), חלבון שמגביר תחושות של עוררות מינית, וארגינין (arginine), חומצת אמינו שלפחות אצל גברים יכולה להפוך לא לכן.

אבל הקרדיט לא מגיע רק לאותם חומרים מזינים. גם חוש הריח שלנו משחק תפקיד חשוב. לבעלי חיים יש מערכת של קולטנים באף שיכולה לזהות בן זוג פוטנציאלי מקילומטרים, ולשגר אותות לאזורים במוח ששולטים ברבייה. חוש הריח של בני אדם אמנם קצת פחות מפותח מזה של בעלי חיים, אבל גם האף שלנו הוא כמו אוטוסטראדה למוח, במיוחד לחלקים שאחראים על מצב רוח, רגשות, ומערכת המין.

לדוגמא, במחקר שנערך באוניברסיטת שיקאגו (Chicago) בדקו את ההשפעה של ניחוחות שונים על התגובה המינית אצל גברים ונשים. במהלך המחקר, המשתתפים ישבו במעבדה, מחוברים למכשירים שמדדו את זרימת הדם לאזור החלציים, והסניפו 30 ריחות שונים (מלקריץ ועד פיצה).

התוצאות היו מפתיעות ולא מפתיעות. לא מפתיעות, בגלל שהתגובה המינית של גברים התעוררה מול כל אחד מהריחות, מה שמוכיח שכנראה באמת לא צריך יותר מדי. ומפתיעות, בגלל שהמנצח הגדול, שהגביר את זרימת הדם ב-40%, היה ניחוח של פשטידת דלעת, או לבנדר. אחריו, דורג הריח של לקריץ עם 32%.

אצל נשים, חוש הריח היה קצת יותר בררני. למקומות הראשונים הגיעו ניחוח של מלפפון, או ניחוח של טלק, עם עלייה של 13% בזרימת הדם. אחריהם לבנדר ופשטידת דלעת עם 11%. מה שכן, אצל הנשים שלושה סוגים של ריחות דורגו כמדכאים את החשק המיני: דובדבנים, ריח של ברביקיו, ובושם של גברים.

מחקר אחר, הראה שמספיק שמאמינים שמזון מסוים מעורר תגובה מינית, בשביל שזה יקרה בפועל. 400 המשתתפים במחקר, הודו כי החמישיה הפותחת שלהם היא: שוקולד, תותים, גלידה, פסטה וקצפת. מה יש למזונות האלה במשותף? בפועל, אומרים שהעיקרון די פשוט. אם זה טעים לנו, זה משפיע גם על העוררות המינית. אבל אפילו אם ההסבר היחיד לאפרודיזיאק הוא פלסבו, אנחנו ברי מזל. הודות לזיכרון שלנו, פלסבו יכול להפוך כמעט כל ארוחה, לשיקוי אהבה. אחרי הכל, המוח הוא האפרודיזיאק הגדול מכולם.

בין פולקלור למציאות

כשזה מגיע לאפרודיזיאק הפולקלור משתולל. המדע יודע לתרגם לנו את זה לשפה שאנחנו מבינים.

צדפות

צדפות עמוסות במינרל אבץ ( 43 מיליגרם ל-6 צדפות). אבץ עוזר לגוף לייצר טסטוסטרון, הורמון קריטי בויסות הדחף המיני והתפקוד המיני, גם אצל גברים וגם אצל נשים. אם אתם לא מתכננים להגדיל את המשפחה, אז בזהירות. אמנם אבץ מגביר את האונות המינית אצל גברים, אבל מחקרים מראים שאבץ גם משפר את ספירת הזרע ואת התנועתיות שלו. אצל נשים, אבץ יכול לעזור לשחלות (המקור של אסטרוגן פרוגסטרון וחלק מהטסטוסטרון) להישאר בתפקוד מלא, ולשמור על הפעילות בחדר השינה בראש סדר העדיפויות.

לקריץ

מחקרים מראים שלקריץ מחקה את הפעילות של אסטרוגן ופרוגסטרון בגוף, שני הורמונים שחיוניים לתפקוד תקין של מערכת הרבייה והתפקוד המיני בתגובה. בתור מאכל, הוא יכול לעזור להיכנס למצב הרוח הנכון, ולהישאר בו. בנוסף, לקריץ מפחית תסמינים של תסמונת קדם וסתית (שיכולה להרוס דברים בתוך חדר המיטות ומחוצה). אם אתם אוכלים לקריץ בצורה של ממתק, חשוב לוודא שהוא מכיל תמציות אמיתיות של השורש.

שוקולד

שוקולד ורומנטיקה הולכים ביחד מסיבה טובה. והסיבה הזאת היא בעיקר שתי חומצות אמינו. הראשונה, טריפטופן, חומצת אמינו שעוזרת לגוף לייצר סרוטונין, מוליך עצבי שמעודד הרגשה טובה ומינית. השניה, חומצת האמינו פנילאלנין (phenylalanine), שמגבירה את הריכוז של חלבון שנקרא פנילאתילמין (phenylethylamine), מעורר טבעי שיכול להגביר את החשק.

אספרגוס

לגבעולים הארוכים של אספרגוס יש רק חלק באגדה על הכוחות שלו. החדשות הבאמת טובות נמצאות בפנים. אספרגוס הוא מקור עשיר לוויטמין B6, חומצה פולית וויטמין E, כולם יכולים להגביר את החשק המיני אצל גברים ונשים. אצל גברים הוא קשור לתהליכים של אונות וזקפה. אצל נשים הוא עוזר להגיע לאורגזמה. בנוסף, לפי הרפואה הסינית, אספרגוס מאזן את הכליות, וכל מה שטוב לכליות טוב לחדר המיטות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
People in conversation:
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • This commment is unpublished.
    isabella · 1 months ago
    I broke up with my husband three years ago. There was no communication between us. I was advised by families and friends to let go and forget about marriage and move on with my life. I did not want to marry someone else because deep down I still love my husband. I suffered so much from pain and confusion that I read an online recommendation on how Dr. Alaba reunited a broken marriage with the help of his spiritual powers. R. Alaba immediately a few minutes later he answered me and gave me instructions on what to do, after I met the required requirement two days after the ceremony, the spell changed my life around my husband because a dose does not speak to me. Two days he called me in the middle of the night crying and apologized that it was the work of the demons, so I'm still amazed by this miracle so I forgive him. Now my marriage is balanced. Dr. Alaba's ceremony worked great and my marriage is stronger than before, and nothing can separate us again. I visited so many sites I was looking for help, It was hopeless until I hooked up with Dr. Alaba, the real man who helped me restore my broken marriage. If you have a similar problem in your marriage, you want your husband or wife to love you again. You have someone you love and you want him to love you in return, there is Go for a challenge in your life, Dr. Alaba's spell template is the solution and the answer to your problem, WhatsApp / Weaver with his phone number: +1 (425) 477-2744, contact him today by sending an email to dralaba3000@gmail.com . Do not let anyone take your spouse away from you. Contact him today by sending an email to dralaba3000@gmail.com. Do not let anyone take your spouse away from you. Contact him today by sending an email to dralaba3000@gmail.com. Do not let anyone take your spouse away from you.