2 Comments

 

לא משנה באיזה מקום בעולם, אם נשאל אנשים האם אהבה רומנטית יכולה לשרוד לאורך זמן, סביר להניח שרובם יגלגלו את העיניים ויגידו שלא. גם רוב המחקרים והספרות המקצועית יגידו אותו דבר. אבל, מחקר חדש מוכיח אחרת.

לא מאוד רומנטי, אבל מסתבר שאנחנו אוהבים מהמוח, לא רק מהלב

מכורים לאהבה
אם היינו אומרים לכם לעצום עיניים ולחשוב על משהו רומנטי, בטח לא הייתם חושבים על המוח. אבל לפי מה שאומר מחקר חדש, בלב ליבו של האיבר החושב שלנו, טמון הסוד האמיתי של האהבה, שמסביר איך זה שלאהבה יש כל כך הרבה כוח, ולמה כשדברים לא מסתדרים זה כל כך כואב.

במסגרת המחקר שנערך במחלקה לנוירולוגיה בבית הספר לבריאות ע"ש אלברט איינשטיין (Albert Einstein College of Medicine) בניו יורק, דרשו החוקרים מ- 17 גברים ונשים שאחרי שני עשורים של נישואים הם עדיין מאוהבים כמו בגיל 16, להסתכל בתמונות של בחירי ליבם. באותו זמן סרקו החוקרים את המוח שלהם וגילו 2 אזורים פעילים במיוחד.

הראשון הוא גרעין שנקראCaudate וקשור לתשוקות שלנו. השני הוא אזור שנמצא בגזע המוח ונקראVentral Tegmental Areas (VTA) או מרכז העונג. שניהם קשורים ליצור של דופמין, מוליך עצבי שהשם השני שלו הוא נהנתנות. שניהם יכולים להיות ההסבר הפיסיולוגי מאחורי מה אנחנו מרגישים כשאנחנו מאוהבים.

כאשר החוקרים השוו את התוצאות האלה עם סריקות מוח של 17 אנשים שהתאהבו בשנה האחרונה, הם שוב גילו בשני האזורים האלה כינורות ופרפרים. מה שהחוקרים הבינו מזה, זה שכשאנחנו מתאהבים, ה VTA מציף את ה Caudate בדופמין, שבתגובה רוצה עוד ועוד. לא במקרה זה נשמע כמו התמכרות, אותם אזורים פעילים גם בתגובה לסמים ממכרים, כמו קוקאין.

זה מה זה בסיסי

אחרי שהחוקרים הבינו מה שהבינו, הם החליטו לבדוק האם מוח מאוהב נראה כמו מוח שכל מה שמעניין אותו זה רק סקס. אחרי הכל, גם אותנו זה מצליח לפעמים לבלבל.

לא נחזיק אתכם במתח. מוח מאוהב ומוח חרמן לא נראים אותו דבר. במחקר בו הראו תמונות פורנוגראפיות למשתתפים בזמן שעברו סריקות מוח, מצאו פעילות מוגברת באזור ההיפותלמוס והאמיגדלה. ההיפותלמוס שולט על צרכים אנושים בסיסיים כמו צמא ורעב, האמיגדלה מתעסקת בין היתר עם גירויים. בסריקות הראשונות (של 17 האנשים המאוהבים) שני האזורים האלה לא היו פעילים, זאת אומרת שגם אם אנחנו לא יודעים להפריד בין השניים, המוח יודע לחלק את זה לשתי מערכות שונות. אחת לאהבה, אחת לסקס.

כל הדיבורים האלה על סקס ואהבה הביאו את החוקרים לחשוב גם על ההבדלים בין המינים. אצל גברים היתה יותר פעילות במוח באזור שאמון על גירויים חזותיים. לא מאוד מפתיע, אבל יש לזה הסבר אבולוציוני שאומר שגברים חייבים מערכת ראיה טובה, כי התפקיד שלהם הוא הרי לפזר את הזרע שלהם במקום הכי טוב שיש.

אצל נשים, הפעילות המוחית היתה קצת יותר מורכבת. וגם זה לא מפתיע. החוקרים מצאו שאצל אשה מאוהבת יש יותר פעילות באזור במוח שאחראי על יצירת זיכרונות. גם כאן יש הסבר אבולוציוני וההסבר הזה אומר שאשה לא יכולה לקבוע על סמך רמזים חיצוניים אם גבר פורה או לא, או אם הוא יהיה אבא טוב או לא, אז היא חייבת לזכור כל מילה שיוצאת לו מהפה. כן, אנחנו לא שוכחות לכם כלום.

ואם חשבתם שלהסתכל על תמונות של בחורות ערומות זה כיף, במחקר המשך נתנו אותם חוקרים לאנשים שזרקו אותם להסתכל על תמונות של אלה שזרקו אותם. אנשים יצאו מהניסוי הזה בוכים, ולא סתם. התוצאות הראו שאצל אותם אנשים האזור במוח שהיה פעיל במיוחד הוא האזור שאחראי על כאב פיסי (Insular Cortex).

איך כל זה קשור לאהבה? מה שהחוקרים בעצם אומרים שאהבה היא לא באמת רגש, אלא צורך בסיסי שמגיע עמוק מתוך המוח שלנו, ליד איפה שנמצאים האזורים שאחראים על הצרכים הבסיסיים שלנו כמו מים ואוכל. תחשבו על זה..

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
People in conversation:
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • This commment is unpublished.
    naomi samuel · 8 days ago
    אני והאקס שלי נפרדנו לפני שנה וחודשיים והייתי בחודש השישי להריון. שנינו אוהבים אחד את השני וזה היה הלם עבורי וזה ממש שבר לי את הלב. ניסיתי להתקשר אליו ושני הקווים נותקו. ניסיתי להשיג אותו ברשתות החברתיות, אבל הוא סילק אותי מהן. ניסיתי להגיע להורים שלו והם אמרו לי שהבן שלהם אמר שהוא לא אוהב אותי ולא רוצה לראות אותי והם לא יודעים מה לא בסדר. בכיתי ובכיתי כל יום כי אהבתי אותו מאוד. עד שילדתי ​​והתינוק היה בן שנה, לא הצלחתי להחזיר את אהבתי. שוב, התבלבלתי. אני לא יודע מה לעשות וגם איבדתי את העבודה ואין לי כסף לטפל בתינוק. הייתי אומלל בחיים אז בכיתי לאחותי וסיפרתי לה את הבעיה שלי ואמרתי שהיא יודעת על כישוף עוצמתי של ד"ר אפטה שעוזר לה כשהיא לא יכלה להיכנס להריון. יצרתי איתו קשר במייל והוא אמר שהוא יעזור לי ואמר לי שאישה עשתה כישוף על בעלי ואמרה שהוא יעזור לי לשבור את הכישוף כדי שבעלי יחזור אליי לנצח והדבר יהיה שלי. זו הייתה הפתעה גדולה עבורי שכל מה שהוא אמר קרה. בעלי מיד חזר אלי ואמר לי לסלוח לו. תודה רבה למטיל הקסמים החזק והאמיתי הזה. אני מתפלל שהוא יחיה זמן רב ויעשה עוד מהעבודה הנפלאה שלו. אם יש לך בעיה שמטרידה אותך בחיים, עליך ליצור קשר עם שחקן הכישוף החזק הזה! הוא יכול לעזור לך. הוא לא יאכזב אותך, אתה יכול להגיע אליו דרך כתובת ה-gmail: drapata4@gmail.com או שאתה יכול להשיג אותו דרך הוויבר/וואטסאפ שלו: +1(425) 477-2744
  • This commment is unpublished.
    isabella · 1 months ago
    Hello friend, my name is Isabella Eitan, and I am a doctor and I am 45 years old. Please read my real life testimony, I have a positive intention that this information will help someone reading this article, within two days to restore a broken marriage and restore the lost love relationship. After years of relationship with Ethan, he broke up with me, I did everything I could to get him back to love me, but everything I did was in vain, I wanted him so much because of the love I have for him, I asked him with my promise to everything I had, but he Refused. I explained the problem to my colleague at work and she suggested I contact a love wizard who could help me get his love back, but I'm the kind of people who never thought some love wizards existed or worked, I had no choice but to try it, I sent an email to the magic channel and he told me That there is no problem that everything will be fine three days ago, that my ex will be back three days ago, he threw a love spell surprisingly into the air the second day was around 3:00 in the morning. The ex-lover called me on my cell phone, I was so surprised that I answered the phone call and all he said was that he was so sorry for everything that happened that he wanted me to come back to him for loving me so much. I was so happy so we started living happily together. This way you can contact him if you need any help you can contact him with this email address: dralaba3000@gmail.com or contact him on WhatsApp / viber with this number: +1 (425) 477-2744 .. :). .. .. .. :)..