Write a comment

 

החיים זה לא תעודת ביטוח ולואיז היי (Louise Hay) היא הראשונה שתגיד לכם את זה. אם תהיו נחמדים, היא גם תגיד למה בדיוק אתם חולים במה שאתם חולים, וגם מה אתם צריכים לעשות בשביל להבריא ולצאת לדרך חדשה וטובה יותר.


נפש בריאה בגוף בריא, גרסת לואיז היי.

מאיגרא רמה לבירא עמיקתא 

זה שרפואה משלימה מטפלת באנשים שיש להם מחלות, ולא במחלות של אנשים אנחנו כבר יודעים. אבל לקלאסיקות החדשות בתחום הספרות של הניו אייג' אחראית לואיז היי. האשה שקרה לה הכל. היא נולדה למשפחת מצוקה, האבא החורג שלה היה אלים, בגיל 5 היא נאנסה, בגיל 15 היא כבר נשרה מבית הספר, ובגיל 16 היא מסרה לאימוץ את בתה הבכורה. כל זה כנראה היה קצת יותר מדי בשבילה, והיא החליטה לשנות שם, לשנות מקום, ובעיקר לשנות מזל.

וזה עבד. היא התחילה לעבוד כדוגמנית ודי מהר היא התחתנה. כשנראה היה שהעניינים מתחילים להסתדר בשבילה ושהעולם סוף סוף קצת מחייך, בעלה עזב אותה בשביל אשה אחרת. היי התגלגלה חסרת כל, פחות או יותר ברחובות, ונתקלה באנשים שהכירו לה את כוח המחשבה ולימדו אותה שמחשבות חיוביות יכולות לשנות את הנסיבות החיצוניות של החיים, וגם לרפא את הגוף. היי התחילה לעבוד כמטפלת, ולרגע הרגישה שהיא על הסוס. במקביל היא פרסמה רשימה שמסבירה למה באמת אנחנו חולים דווקא במה שאנחנו חולים.

ברשימה הזאת היי קבעה שאנשים שסובלים מטחורים בעצם מפחדים מדד ליין, אנשים שסובלים מאולקוס לא מי יודע מה מאמינים בעצמם, ואנשים שיורדים על עצמם יותר מדי קשה גומרים בסוף עם דלקת פרקים. לפי התיאוריה שלה, אם עברתם התקף לב, זה רק בגלל שהכסף והמעמד לקחו לכם את כל שמחת החיים, ואם עברתם שבץ, זה אומר שהתייאשתם והרמתם ידיים. אם לחץ הדם שלכם נמוך מדי חסרה לכם קצת אהבה, ואם לחץ הדם שלכם גבוה מדי יש לכם עניינים רגשיים לא פתורים. הבעיה האמיתית של אנשים שסובלים מפסוריאזיס היא הפחד מדחייה, אנשים שסובלים מסוכרת חושבים יותר מדי על מה יכול היה להיות אם, וגם אם סתם כואב לכם הגרון, זה כנראה רק בגלל שמתחבאות שם כמה מילים מאוד קשות.

הרשימה הזאת זכתה לתשומת לב רבה בזמנו, ובשלב מאוחר יותר היא אפילו הפכה לרב המכר הראשון שלה, 'רפא את הגוף שלך' (Heal your Body). אבל הגורל החליט לבחון את הסבלנות של היי עוד פעם אחת קטנה. קצת אחרי פרסום הרשימה ההיא, היי חלתה בסרטן צוואר הרחם. אבל מישהי כמוה לא מוותרת כל כך בקלות. היי סירבה לקבל טיפול רפואי ופיתחה תוכנית הבראה אישית שכללה העצמה אישית, סליחה וחמלה, דמיון מודרך, תזונה ופסיכותרפיה. היי הבריחה את הסרטן בתוך ששה חודשים והתפנתה לכתוב 27 ספרים שעוסקים בתהליך של ריפוי פנימי.

תתחילו כאן ועכשיו

למרות כל מה שהיא עברה, היי בסך הכל מאמינה שהחיים מאוד פשוטים. מה שאנחנו נותנים, זה מה שאנחנו מקבלים. המחשבות והרגשות הם הכלים שיש לנו, ואיתם אנחנו בונים את העתיד.

הבעיות שלנו הן לא מחלות. הדבר היחיד האמיתי שאנחנו מתמודדים איתו בכל רגע נתון הוא מחשבה. ולמרות שקשה לנו להאמין בזה, כי זה אומר שאנחנו אחראים לכל מה שקורה לנו, תאמינו או לא, אנחנו בוחרים את המחשבות שלנו ומחשבות אפשר לשנות.

יש לנו גיבוי מלא מהיקום בשביל זה, ויש לנו את החלק הלא מודע במוח שלנו, שמאמין לכל מילה שנגיד לו. הבעיה היא שבתור אלה שבוחרים את המחשבות והאמונות שלנו, אנחנו עושים עבודה לא ממש טובה. אם אנחנו יודעים את זה, זה רק הגיוני שאנחנו צריכים לבחור קצת יותר טוב במה להאמין. 

אבל לרובנו יש מושג די שגוי לגבי עצמנו והרבה חוקים לגבי איך החיים צריכים להיות. הלקסיקון שלנו מלא בדברים שגדלנו עליהם וכשאנחנו גדלים, יש לנו נטייה לשחזר את הסביבה הרגשית מהחיים המוקדמים שלנו. זה לא בהכרח משהו טוב או רע, נכון או לא נכון. זה פשוט מה שאנחנו מכירים בתור בית.

אבל שלא תטעו. היי לא מפנה אצבע מאשימה להורים. כמו שאנחנו קורבנות, גם הם קורבנות. הם לא היו יכולים ללמד אותנו שום דבר שהם לא יודעים בעצמם. וחוץ מזה, אנחנו בחרנו אותם בדיוק בשביל זה. הם מושלמים בשביל השיעור שהיינו צריכים ללמוד.

אז בתור התחלה, היי ממליצה שנתחיל לחיות בהווה. כל מה שחווינו בחיים עד לרגע הזה, נוצר על ידי מחשבות ואמונות ששייכות לעבר. מחשבות ומילים שהשתמשנו בהם אתמול, בשבוע שעבר, בחודש שעבר, בשנה שעברה, לפני עשר שנים. זה העבר והוא חתום וגמור. מה שחשוב הוא הרגע הזה. עכשיו. הרגע בו אנחנו מתחילים ליצור את המחר, השבוע הבא, החודש הבא, השנה הבאה.  

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.