Write a comment

 

השמועות אומרות שווירוס השפעת של השנה הנוכחית דומה בהרכב לווירוס של השנה הקודמת. שמועות אחרות אומרות שיכול להיות שמערכת החיסון שלנו לא מספיק חזקה בשביל מה שמכין לנו חורף 2011-2012. חיסון או לא, עדיין חשוב להגיע לעונה הקרה עם מערכת חיסון חזקה.

לפי ארגון הבריאות העולמי (WHO), דיקור סיני הוא דרך אלטרנטיבית לעבור את העונה הקרה: הוא יעיל במניעת התקררות ושפעת, מקצר את משך המחלה ומפחית את חומרת התסמינים. אבל למה?

הגנה היקפית
חיידקים ווירוסים נמצאים בכל מקום, בכל זמן. אבל רובנו לא חולים כל הזמן. הסיבה היא שהגוף שלנו בנוי להילחם ביעילות בחיידקים ווירוסים בעזרת מערכת החיסון. הבעיה מתחילה כאשר המערכות של הגוף, ביניהן מערכת החיסון, חלשות מדי בשביל להילחם בפולשים זרים.

מערכת החיסון היא מערכת די רגישה. הרגלים כמו תזונה לקויה, חוסר בחומר מזינים שהגוף צריך, סטרס ממושך, עישון, חוסר בשעות שינה ועוד מחלישים אותה. הרשימה עוד ארוכה, אבל אם נקח למשל את הסטרס כדוגמא, בכל פעם שאנחנו לחוצים (בין אם זה לחץ בעבודה, או פקק תנועה) הגוף מתחיל לייצר הורמונים שבעבר עזרו לו לברוח מסכנה קרובה ומיידית. היום אולי אין לנו את אותן סכנות, אבל גורמי הסטרס שלנו הם קבועים ואינסופיים, כך שרבים מאיתנו מסתובבים כמעט באופן קבוע עם תוצרי הלוואי של סטרס בגוף.

סטרס הוא רק אחד מהגורמים להיחלשות מערכת החיסון. ככל שיש יותר גורמים כאלה, וככל שיותר חומרים כאלה מיוצרים בגוף, מנגנוני ההגנה של הגוף צריכים להתכוונן מחדש ולהפנות משאבים מהמלחמה נגד וירוסים וחיידקים, להתמודדות עם תוצרי הלוואי של סטרס.

במובנים מסוימים, הגוף שלנו הוא כמו בית. לכל דבר יש את המקום שלו. ספרים מניחים על מדפים, בגדים בארון הבגדים, ומוצרי מזון במקרר. גם לגוף שלנו יש אזורי אחסון כאלה, ואם אנחנו לא מפנים את תוצרי הלוואי של סטרס באמצעות מנגנונים כמו זיעה או שתן, בנקודה מסוימת הם מצטברים ומאוחסנים ברקמות הגוף, למשל ברקמת השריר.

כאשר המאגרים של הגוף מתמלאים, הם הופכים רעילים. זרימת הדם באזור יורדת, אין תחלופה של חמצן ודם טריים, ונוצר מעיין פקק תנועה של רעלים. כל אלה בסופו של דבר מחלישים את היכולת הטבעית של הגוף להילחם בפולשים כמו וירוסים של התקררות ושפעת.

דיקור סיני ומחלות חורף
במקום הזה נכנס לתמונה דיקור סיני. דיקור מסייע לגוף לשחרר את פקק התנועה הזה. ככל שהדיקור מצליח לשחרר יותר רעלים שהצטברו, האנרגיה בגוף יכולה לזרום בצורה חופשית יותר ועוצמתית יותר, ולהחזיר לגוף את היכולת להתמודד עם חיידקים ווירוסים.

באופן כללי, הרעיון המרכזי בדיקור הוא מניעה. מעבר לגורמים חיצוניים כמו סטרס ועישון, הרפואה הסינית מאמינה כי כל אדם נולד עם מבנה מסוים, ולכל אחד מאיתנו יש את נקודות החולשה שלו בגוף, שהופכות אותו חשוף ורגיש לדברים מסוימים, וחסין מפני דברים אחרים. החולשה המולדת הזאת היא גורם נוסף שיכול להפוך חלק מהאנשים לרגישים במיוחד למחלות חורף. הטיפול בדיקור מותאם כדי לחזק אצל כל מטופל את החוליה החלשה שלו. בנוסף, הטיפול בדיקור עוזר למנוע התקררות, פשוט כי הוא מחזק את מערכת החיסון של הגוף.

הרעיון בדיקור הוא אמנם מניעה, אבל אפשר להשתמש בו גם כטיפול נקודתי. באופן כללי, למבוגרים מומלץ  להגיע לסדרת טיפולים לחיזוק מערכת החיסון במשך ארבע פעמים בשנה, בכל חילופי עונות. אם מקפידים על תחזוקה שוטפת של טיפולים לחיזוק מערכת החיסון, מספר הטיפולים בכל סדרה יהיה נמוך. הטיפול לילדים שונה מהטיפול במבוגרים, מאחר וילדים מגיבים מהר יותר לטיפול.

כמו עם כל תרופה (טבעית או אפילו קונבנציונאלית) ככל שמתחילים לטפל בבעיה מוקדם יותר, כך הטיפול יותר טוב. למשל, כאשר לוקחים תרופה עם הסימן הראשון למחלה, עוברים את המחלה מהר יותר בגלל שהצלחנו לתפוס אותה כשהיא היתה קטנה. עם דיקור זה עובד בדיוק באותו אופן. אם מתחילים לטפל לפני שמרגישים את הסימפטומים (או אפילו כטיפול מניעה) הטיפול קל, טוב ויעיל הרבה יותר. 

 

baner erka

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.