Write a comment

 

שמעתם על זה, אולי אפילו ניסיתם את זה. דיאטות קסם שמבטיחות להבריח את הקילוגרמים במינימום מאמץ. יש מאות כאלה שמסתובבות חופשי. אבל איך אפשר להחליט מי עובדת ומי לא?

סיבה אחת שהופכת את הבחירה לקשה, היא שאפילו הדיאטות הגרועות ביותר כנראה יגמרו בזה שנשקול פחות. אבל אחרי כמה שבועות בתוכנית תזונה לא מאוד ריאלית, דיאטות שהן שיגעון חולף יכולות להוביל לחסכים בגוף, העלאה במשקל ותחושת תסכול וייאוש, שמחזירות אותנו הישר לזרועותיו של אורח החיים הלא בריא שאנחנו מכירים ואוהבים, או במילים אחרות, אנחנו גומרים הרבה יותר גרוע משהתחלנו.

לפי מה שאומרים המומחים, אלה הדיאטות שאנחנו צריכים להיזהר מהן ולא לפול בפח.

דיאטות שמתמקדות רק בסוג אחד של מזון

התזונה צריכה להיות מבוססת על מגוון מזונות, כדי שהגוף יקבל את כל הוויטמינים והמינרלים שהוא צריך. והוא בטח לא יכול לקבל אותם רק ממרק כרוב או מחצי אשכולית. למרות שתוכניות תזונה שמגבילות לסוג אחד של מזון באמת עובדות בהתחלה, הן נכשלות במבחן הזמן. אפשר להפחית במשקל מתזונה שמתמקדת רק בסוג אחד של מזון, אבל כמה אפשר לאכול אותו סוג של מזון, אפילו שהוא הסוג שאנחנו הכי אוהבים?. כל סוגי המזונות יכולים להשתלב באורח חיים בריא, אפילו צ'יפס וגלידה.

דיאטות ניקוי

משטרי תזונה קיצוניים, שמציעים לנו לטהר את הכבד, או לשטוף את המעיים הם חשודים. מומחים טוענים שניקוי ושטיפה הם לא נחוצים, בטח שלא כל עוד אין שום ראיה מדעית שמצדיקה המלצות מהסוג הזה. הגוף שלנו מצויד היטב באיברים כמו כבד, כליות והמערכת החיסונית, כדי להיפטר בכוחות עצמו מרעלים. הוא גם עושה עבודה מצוינת בלי שיעזרו לו.

דיאטת מזון קסם

אנשי דיאטות תמיד מחפשים אוכל, כדור או שיקוי שיעזור להם לאבד משקל, אבל עם כל הצער שבדבר, בתחום הזה אין קסמים. אין אף סוג אחד של מזון, או קבוצת של מזונות, שאם נאכל ביחד, או בזמן מסוים ביום, יובילו אותנו למשקל הרצוי. על כל תוכנית התזונה שממליצות על מזון-על חדש (במיוחד אם המוכר במקרה גם כתב על זה ספר), אפשר להגיד רק דבר אחד. כבדהו וחשדהו.

צום או דיאטה דלת קלוריות
לצום בשם הדת מדי פעם ליום אחד זה בסדר, אבל לצום בשם המשקל זה לא מועיל. מעט מדי קלוריות אומרות רק דבר אחד לגוף. כנראה שחזרנו לתקופת הצנע. ולכן, הוא מתחיל להאט תהליכים בגוף, אחד מהם הוא חילוף החומרים. אבל כשחוזרים לאכול בצורה רגילה, חילוף החומרים לא מתאים את עצמו מחדש, הוא רק מוצא את עצמו עם יותר קלוריות. אבל אולי מה שיותר גרוע, הוא שהפחתה במשקל בזכות צום, בדרך כלל מורכבת משילוב של שומן, נוזלים ושריר. הקילוגרמים שנוסיף, יהיו רובם ככולם שומן. ומה לגבי דיאטות דלות קלוריות? דיאטות כאלה הן כמו פוליטיקאים. לא מציאותיות. לא במה שהן מבטיחות, ולא במה שהן מבקשות שתעשו בשבילן.

דיאטות שנשמעות יותר מדי טוב בשביל להיות אמיתיות

אם זה נשמע יותר מדי טוב, כנראה שזה באמת ככה. כי כשזה מגיע לתזונה, אין כזה דבר וואן סייז. תזונה לא יכולה להיות מתאימה לכולם באותה מידה. המפתח הוא למצוא אחת כזאת שמתאימה לאורח החיים. פשוטה, ריאלית, שאפשר להתמיד בה לאורך זמן, מספיק גמישה ומגוונת. בעצם כשחושבים על זה, יכול להיות שהדיאטה הכי טובה היא בכלל לא דיאטה. היא פשוט תזונה בריאה שמתאימה רק לכם.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.