2 Comments

 

אושר זה דבר פרדוקסאלי. כמה שמנסים להשיג אותו, ככה הוא יותר מתרחק. איך זה יכול להיות? אולי אנחנו מחפשים במקום הלא נכון, ואולי אנחנו בכלל לא יודעים מה אנחנו מחפשים, ואולי זה קצת כמו להתאהב. אי אפשר לגרום לזה לקרות, אבל כשזה קורה יודעים. ואם זה באמת ככה, איך בכל זאת אנחנו יכולים להיות מאושרים?

על כל השאלות האלה ניסו השבוע לענות מדענים, רופאים, פסיכולוגים, פילוסופים, אמנים ואנשי רוח בכנס בסאן פרנסיסקו. המסקנה שלהם היא אחת. הדרך אל האושר רצופה מחסומים.

מחסום מס' 1 : מורכבות. הפתרון : פשטות.

בבודהיזם יודעים דבר אחד או שניים על היתרונות של פשטות. למה אתם חושבים שהנזיר מכר את הפרארי שלו? זה עשה את החיים שלו פשוטים יותר. כי לפי הבודהיזם, הבעיה מתחילה עם אורח החיים המודרני שהפך את האפשרויות שלנו לבלתי מוגבלות. אבל לאפשרויות האלה יש מחיר. אפילו גבוה. הן לא יוצרות לנו אושר או חופש. הן לוקחות מאיתנו זמן, כסף ומשאבים. אם נפשט את החיים, ניצור יותר מקום ביומיום לדברים אחרים שבאמת יכולים לעשות אותנו מאושרים.

מחסום מס' 2 : המרדף. הפתרון: לקחת פסק זמן.

אותה תרבות שאחראית למורכבות של החיים שלנו, היא גם זאת שמעמידה אותנו במרוץ אחר המיליון. מרדף מהסוג הזה גובה את המס שלו מהנפש שלנו. בין אם אתם קוראים לזה מדיטציה, שקט, או תפילה, פסק זמן, אפילו של כמה דקות ביום, יכול לעזור להטעין מחדש את הבטריות, ולעזור לכם להרגיש מאושרים יותר. הזמן הכי טוב לעשות את זה הוא הבוקר.

מחסום מס' 3: רגשות שליליים. הפתרון: לשחרר.

כעס, דיכאון, גאווה הם כולם רגשות שליליים. ועל רגשות שליליים אפשר להגיד דבר אחד. הם מדבקים. קל להיאחז בהם, קשה לשחרר. קשה, אבל לא בלתי אפשרי. אם מבינים שהצורה בה אנחנו רואים דברים וחווים אותם, קשורה די חזק לאיך שאנחנו מרגישים, אפשר להבין שגישה חיובית היא סוג של חובה. זה נראה לנו טבעי שאנשים כועסים או מדוכאים. וזה באמת לא מפליא, זו נקודת מבט די מדכאת, כי מה שהיא באמת אומרת זה שאין משהו שאנחנו יכולים לעשות בקשר לזה. 180 מעלות משם, נמצאת נקודת המבט הבודהיסטית שטוענת שאושר הוא מה שאנחנו מקבלים כשאנחנו מוותרים על כל אלה.

מחסום מס' 4: ייאוש. הפתרון: תקווה.

הרגילו אותנו לחשוב שכגודל הציפיות גודל האכזבה. אבל האמת היא שאין שום ראייה לכך שתקווה זה דבר רע. למעשה, תקווה יכולה בצורה משמעותית לשפר את תפיסת האושר אצל אנשים. אבל בשביל שהיא תצליח היא צריכה שלושה רכיבים. מטרות, תוכנית ומוטיבציה. אנשים שמצליחים לא מתעסקים במי עשה מה ולמה. הם שואלים מה הדבר הבא?. תרשו לעצמכם לחלום בהקיץ. זה מתכון בטוח לתקווה, ולכן גם לאושר.

מחסום מס' 5: דיכוי רגשות. הפתרון: להיות אמיתי.

זה שאנחנו מאושרים, או שואפים להיות כאלה, לא מבטיח שאף פעם לא נרגיש עצובים. חלק מהקשיים שאנחנו עוברים מעצבים אותנו כבני אדם, ומאפשרים לנו להמשיך הלאה לשלב הבא. כשאנחנו מנסים לדכא תחושות לא טובות, אנחנו מדכאים גם רגשות אחרים, כמו אושר. כשאנחנו נותנים מקום לעצבות ותסכול, אנחנו משיגים תחושה של שליטה מסוימת, שיכולה לעזור לנו להמיר רגשות שליליים לרגשות שאפשר להתמודד איתם.

מחסום מס' 6: התבודדות. הפתרון: חברה

החברה חשובה לתחושת האושר הרבה יותר ממה שאנחנו מפרגנים לה. לא מזמן פורסם מחקר אורך שנמשך על פני 20 שנה והשתתפו בו למעלה מ 4,000 אנשים שהודו שאושר הוא לא רק עניין של חברים קרובים ומשפחה, אלא גם של חברים של חברים, והחברים שלהם. ואפילו קופים יודעים את זה. מחקר אחד מצא שקופים שטיפלו זה בזה אחרי אירוע מלחיץ, חוו ירידה בלחץ הדם. מה ההסבר? מסתבר שלטפל באחרים זה יותר טוב מלהיות מטופל. החמלה מחייבת אותנו להיות באינטראקציה, מפיגה את ההתבודדות, בונה חסינות ומובילה לתחושה עמוקה של מימוש. בלי חמלה, אושר הוא רק רגע קצרצר וחמקמק.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
People in conversation:
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • This commment is unpublished.
    isabella · 1 months ago
    I broke up with my husband three years ago. There was no communication between us. I was advised by families and friends to let go and forget about marriage and move on with my life. I did not want to marry someone else because deep down I still love my husband. I suffered so much from pain and confusion that I read an online recommendation on how Dr. Alaba reunited a broken marriage with the help of his spiritual powers. R. Alaba immediately a few minutes later he answered me and gave me instructions on what to do, after I met the required requirement two days after the ceremony, the spell changed my life around my husband because a dose does not speak to me. Two days he called me in the middle of the night crying and apologized that it was the work of the demons, so I'm still amazed by this miracle so I forgive him. Now my marriage is balanced. Dr. Alaba's ceremony worked great and my marriage is stronger than before, and nothing can separate us again. I visited so many sites I was looking for help, It was hopeless until I hooked up with Dr. Alaba, the real man who helped me restore my broken marriage. If you have a similar problem in your marriage, you want your husband or wife to love you again. You have someone you love and you want him to love you in return, there is Go for a challenge in your life, Dr. Alaba's spell template is the solution and the answer to your problem, WhatsApp / Weaver with his phone number: +1 (425) 477-2744, contact him today by sending an email to dralaba3000@gmail.com . Do not let anyone take your spouse away from you. Contact him today by sending an email to dralaba3000@gmail.com. Do not let anyone take your spouse away from you. Contact him today by sending an email to dralaba3000@gmail.com. Do not let anyone take your spouse away from you.
  • This commment is unpublished.
    shira elijah · 4 months ago
    How I brought back my divorced husband with the help of Dr. Alaba's love spell My name is Shira Eliyahu. I wondered how this could be true, because many had disappointed me in the past without any result. I just dropped the post and walked around the forum. In my post again under, someone posted and said throws a verified spell. After she read the mail, it was the same person Dr. Alaba she was talking about. So I have no choice but to really check how he works. I was completely devastated when my beloved husband left me. It was like my whole world was gone in grief and pain. I know That sounds strange, but of all the magic bullets I contacted, he is the only one who left me with the impression that I was so true and trustworthy. More than his words, he returned my husband and fulfilled all my wishes. Sunday, and we often go to the movies and a restaurant. My husband came to me and apologized for the injustice he had done and promised that he would never do it again. Since then everything has returned to normal. My family and I are happily living together again. I will be forever grateful that I made my life from hell to heaven! I believe that anyone who needs help should come to him for help. May God continue to use you to save the separation. Anyone who has marital problems, divorce problems, a lost lover or any marital problems can be contacted (dralaba3000@gmail.com). Or WhatsApp / Viber him via +1 (425) 477-2744