1 Comment

 

יש לנו חדשות בשבילכם. יוגה זה לא רק לבנות או ללפלפים. למעשה, שיעור יוגה אחד בשבוע או אפילו רק תרגול של כמה תנוחות, יכול להיות נקודת המפגש בין שני התחביבים הכי גדולים שלכם (ספורט וסקס).

בין המזרן ההוא למזרן יוגה, תופתעו לגלות שיוגה עובדת בדיוק על השרירים שלא מקבלים אהבה באימונים רגילים (כתפיים, ברכיים, גב תחתון) ועוזרת לבנות חוזק, גמישות, למנוע פציעות ולשמור על הבריאות.

אם אתם לא יודעים מאיפה להתחיל, נסו את התנוחות הבאות

כפיפה לפנים

כשהרגליים מפוסקות ברוחב האגן, הנמיכו את פלג הגוף העליון בעדינות כלפי הרצפה. כדי להפחית עומס מהגב התחתון, כופפו ברכיים. אחזו במרפקים הנגדיים, נשמו עמוק ותנו לגרביטציה לעשות את שלה. הראש, הצוואר, הכתפיים ופלג הגוף העליון רפויים. התנוחה הזאת מחזקת את הרגליים והברכיים ומותחת את שרירי השוק והירכיים, והיא טובה כחלק מחימום של כל שגרת אימון.

כלב מביט למטה

הדרך הנוחה להיכנס לתנוחה הזאת היא דרך עמידת שש, כשהברכיים ברוחב האגן והידיים ברוחב הכתפיים. אצבעות הידיים מפוסקות בצורה רחבה. הרימו את הברכיים מהרצפה וישרו את הרגליים. מותר לכופף את הברכיים. העקבים מושכים אחורה ולמטה, הראש והצוואר רפויים, והכתפיים מחליקות לאורך הגב. אם תכניסו את הבטן, תפעילו גם עבודה של שרירי הליבה. תנוחה לא פשוטה אבל נחשבת לתנוחת מנוחה. היא משחררת את אזור הכתפיים והגב התחתון ומחזקת את פלג הגוף העליון. אם אתם מתחילים עם תנוחה אחת ביום, כדאי שזאת תהיה התנוחה.

כסא

עמדו זקוף כשהבהונות הגדולות נוגעות זו בזו. עם השאיפה הידיים עולות למעלה וביחד איתן הראש. עם הנשיפה, מכופפים את הברכיים ויושבים כאילו על כסא. חשוב לא לתת לברכיים לעבור את כפות הרגליים, ועם כל שאיפה להאריך את השדרה ועם כל נשיפה לשבת קצת יותר נמוך. המטרה הסופית היא שהירכיים יהיו מקבילות לרצפה. כדי להפחית מתח מהגב התחתון, כוונו את עצם הזנב לכיוון הרצפה. עם התנוחה הזאת אתם לא באמת צריכים חדר כושר. היא מחזקת את הירכיים, הרגליים, השוקיים, הקרסוליים ולא משאירה זכר לכרס בירה.

הלוחם 1

מתחילים בכריעה לפנים כאשר הרגל הקדמית היא רגל ימין. כף רגל שמאל מסובבת כלפי חוץ, עקב שמאל לוחצת למטה. עם השאיפה פלג הגוף העליון מתרומם והידיים עולות דרך הצדדים. הירכיים, עצמות הכסל, המותניים ופלג הגוף העליון כולם מסתכלים קדימה. נשארים בתנוחה לחמש נשימות ולא שוכחים גם את הצד השני. זו תנוחה שהכוח שלה הוא ברגליים, אבל היא מחזקת גם את פלג הגוף העליון. היא בעיקר עובדת על המקומות שגברים צריכים הכי הרבה- כתפיים, מותניים וברכיים.

גשר

שוכבים על הגב, הברכיים כפופות, הרגליים בפיסוק ברוחב האגן והידיים ארוכות לצידי הגוף. כדי לבדוק שאתם במרחק הנכון, כפות הידיים צריכות להצליח לגעת בעקבים כשהברכיים בדיוק מעל העקבים. עם השאיפה מרימים את הירכיים לכיוון התקרה. למתיחה נוספת של הכתף, מפגישים בין שתי הידיים מתחת לגב, משלבים אצבעות ולוחצים את הידיים לכיוון הרצפה ואת הירכיים לכיוון התקרה. עם הנשיפה חוזרים לרצפה. תנוחה שמותחת את החזה, עמוד השדרה והירכיים, פותחת את בית החזה ולאורך זמן מגדילה את הקיבולת של הריאות ומשפיעה על כל הגוף.

קשת

שוכבים  על הבטן, הידיים לאורך הגוף, כפות הידיים מופנות כלפי התקרה. מכופפים את הברכיים ומנסים להביא את העקבים לכיוון הישבן. עם השאיפה, אוחזים בחלק החיצוני של הקרסול. לוחצים את הידיים לכיוון הקרסוליים, ואת הקרסוליים לכיוון הידיים והירכיים מתרוממות מעצמן מהרצפה. אפשר גם לנסות כל רגל בנפרד. זאת אחת מהתנוחות הטובות ביותר להפגת מתח, היא מותחת את מפרקי הירך, אגן הירכיים והמותניים, ומחזקת את הגב. אבל בשביל גב חזק צריך גם בטן חזקה והתנוחה הזאת דואגת גם לזה. חוץ מזה, בגלל המתיחה והאיזון, היא מקטינה את הסיכון לפציעות.

סירה

תנוחה שנכנסים אליה מישיבה, כשהברכיים כפופות, כפות רגליים על הרצפה (בינתיים) וכפות הידיים מתחת לברכיים. המטרה הסופית היא שהרגליים יהיו ישרות בזווית של 45 מעלות והידיים ישרות קדימה בגובה הכתפיים. טיפ: זה יקרה בעיקר דרך הפעלה של שרירי הליבה ועם גב ישר. עד שזה יקרה, הרגליים יכולות להישאר כפופות. חוץ מחיזוק שרירי הליבה והגב, התנוחה הזאת מעודדת תפקוד תקין של בלוטת הערמונית ובלוטת התריס.

הגיבור

כשמה לא היא. תנוחת הגיבור היא תנוחת ישיבה יחסית פשוטה. יושבים על הרגליים, הברכיים נוגעות זו בזו, העקבים בצידי הישבן, הקרסול והחלק הקדמי של השוק לוחצים לכיוון הרצפה. הישבן אמור להיות על הרצפה אבל אם זה לא נוח אפשר להגביהה את הישבן ותוך כדי גם להפחית את הלחץ על הברכיים. אתם אמורים להרגיש תחושה טובה של מתיחה, אבל לא כאב. התנוחה הזאת מייצבת ומחזקת את מפרקי הברכיים הרגישים, ומסככת את הרקמות סביב הברך בדם חדש, ועשיר בחמצן ונוזלים. תנוחת חובה לאצנים.

אז אתם בטח אומרים שהארה ורוחניות זה טוב והכל, אבל איפה הסקס שהבטיחו?. אז ככה. כשהיוגים האמיתיים של פעם החליטו להתנזר מקיום יחסי מין כדי שהאנרגיה שלהם תתועל אך ורק להתפתחות רוחנית, הם לא ידעו מה הם מפסידים.

נעילת השורש, מה שנקרא בסנסקריט מולא באנדה (Mula Bandha), מחזקת את השרירים בין עצם הפיוביס ועצם הזנב. בפועל זה אומר שאתם יותר בכושר, נהנים יותר ולאורך זמן רב יותר. חוץ מזה, יוגה מחזקת את שרירי הליבה יותר מכל מכשיר בחדר הכושר, היא עובדת גם על סיבולת לב-ריאה, גמישות, שומרת על השרירים והמפרקים חזקים, היא עוזרת לפחות פציעות להתרחש (ואם זה בכל זאת קורה, מתאוששים הרבה יותר מהר). וכל זה ביחד אומר שברגע שתעלו על המזרן, כנראה שתחזרו בשביל עוד.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
People in conversation:
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • This commment is unpublished.
    shira elijah · 4 months ago
    I want to tell everyone here how DR Alaba changed my destiny. For almost fifteen years I worked as a saleswoman in a car company and barely got a commission to pay the bills while a certain colleague in the head bought houses. I was confused around her because everyone was jealous of how much commission she made. I did not understand what was wrong because I was good at my job and there was nothing else she did that made her different and for almost five years I could not muster the courage to express myself in her face. One day when she kicked me out, I begged her to give me advice and decided to learn from her, but she said I was better at work, which further confused me because she was clearly better. After many conversations, she informed me about Dr. Alaba who performed her magic spell that made her extraordinary. She gave me his contact and asked me to talk to him and do whatever he asks of me. Seven months passed and I just bought my first house and saved enough Money to send my twins to college. I was broken and homeless and I would never have imagined owning a home so quickly. Thank you Dr. Alaba. Ask him for help and I have his direct contact number WhatsApp / Viber: +1 (425) 477-2744 or email: dralaba3000@gmail.com