1 Comment

 

לבד או ביחד, הרבה או קצת, כולנו עושים את זה, או לפחות רוצים לעשות את זה. סקס. מתי הכל התחיל, למה זה טוב, איך אנחנו הכי אוהבים את זה, ואיך עושים את זה בממלכת החי.

חמש עובדות על סקס, שלא בטוח שידעתם.  
  

היה היה
החיים על פני הכדור התגלו לפני 3.8 ביליון שנים בערך, אבל את ההנאה שבמין גילינו רק בערך 2 ביליון שנים מאוחר יותר. סרטים כחולים, חמשירי זימה, וסטיות כאלה או אחרות, כולם פיתוחים של התקופה המודרנית.

למה זה טוב?

תאמינו או לא, אבל אפילו המדענים לא בטוחים. וזה בגלל שמבחינה אבולוציונית רבייה אפשרית גם בדרכים אחרות. קחו לדוגמא כרישה אחת מגן החיות בנברסקה, שבמשך שלושה חודשים אף אחד לא התקרב אליה, והיום היא מגדלת כריש קטן. והיא לא היחידה שעושה את זה בלי בן זוג. חלק מהלטאות יכולות להתרבות בלי מגע בין זרע וביצית, ופטריות (שמרים) בכלל מדלגות על הרומנטיקה, ומתחלקות לשניים. אז על מה כל המהומה? החוקרים מתייחסים לזה כמו לפתרון בעיה בכלכלה. מה היחס בין עלות לרווח ואיפה אפשר לדפוק את המערכת. מצד אחד, הפריה עצמית היא מהירה, לא דורשת תוספות מיוחדות ומייצרת פי שניים צאצאים יותר מאשר הזדווגות. אז איך עדיין יחסי מין הם הצורה המועדפת על רוב בעלי החוליות?. יש הרבה ניחושים למה זה ככה. ותתפלאו לשמוע שהנאה היא לא חלק מהעניין. רוב התיאוריות מדברות על גיוון מאגר הגנים, תיאוריה שטוענת שבהפריה שכוללת יחסי מין, גנים מקולקלים הולכים לפח והטובים מנצחים. מה שלא תהיה הסיבה, הגברים שבינינו צריכים להתפלל שהיא תהיה טובה. המילה האחרונה במעבדות המחקר היא יצור ביציות ביונקים, בלי זרע.

מה רוצה התולעת?
התולעת הדו מינית Dendrobaena Rubida מצוידת בכל איברי המין האפשריים, גם נקביים וגם זכריים. אם היא לא מצליחה למצוא בן זוג, היא מכפילה את עצמה כדי שהחלק הנשי שלה והחלק הגברי שלה יוכלו להיפגש ולעשות דברים מלוכלכים. ובערך באותו עניין, הומוסקסואליות אפשר למצוא לא רק בבני אדם, אלא לפחות ב- 1,500 מינים נוספים של יונקים, ציפורים, בעלי חוליות וזוחלים. לדוגמא, חלק מהשחפיות הן לסביות מוצהרות. לא שזה עוזר להן במשהו, הביצים מהקשר המיני המיוחד הזה הן עקרות.

מה ארבע?

דב נמלים (Anteater), יונק שאפשר למצוא בדרך כלל באוסטרליה ובגינאה החדשה, הוא אולי ההוכחה למיתוס (המופרך או לא) על הקשר בין גודל האף והגודל של מה שיש בין הרגליים. לא רק שהחוטם שלו ארוך, יש לו איבר מין עם ארבעה ראשים. לרוע מזלו (או מזלה), הוא יכול להשתמש רק בשניים מהם בכל פעם.

פנים אל מול פנים

חוץ מבני אדם, רק בעלי חוליות בודדים עושים את זה במיסיונרית. בין החובבים המושבעים של התנוחה הם אוגרים, בונים וחלק מהקופים, כמו האורנג-אוטנגים. נשיקה צרפתית לעומת זאת, היא לא משהו שקורה כל יום. היחיד שעושה את זה גם, הוא התוכי לבן החזה (white-fronted parrot). אבל בערך כאן נגמר הדמיון בינינו. כי אחרי שהתוכי פותח את המקור שלו ועושה מה שהוא עושה עם הלשון, הוא מקיא את ארוחת הצהריים שלו על החזה של הנקבה. (שכנראה כבר לא נשאר כל כך לבן).

ועוד מילה אחרונה לסוף. הגודל כן משנה, אבל לא בדיוק במובן שאנחנו חושבים. אנשים נוטים לבחור בני זוג ממוצא ורמת השכלה דומים, אבל גם לפי מבנה גוף. חוקרים מאוניברסיטת אברדין (Aberdeen) באנגליה, מצאו שאנשים שסובלים מהשמנת יתר בדרך כלל בוחרים בני זוג עם רמת שומן גוף תואמת.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
People in conversation:
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • This commment is unpublished.
    naomi samuel · 8 days ago
    אני והאקס שלי נפרדנו לפני שנה וחודשיים והייתי בחודש השישי להריון. שנינו אוהבים אחד את השני וזה היה הלם עבורי וזה ממש שבר לי את הלב. ניסיתי להתקשר אליו ושני הקווים נותקו. ניסיתי להשיג אותו ברשתות החברתיות, אבל הוא סילק אותי מהן. ניסיתי להגיע להורים שלו והם אמרו לי שהבן שלהם אמר שהוא לא אוהב אותי ולא רוצה לראות אותי והם לא יודעים מה לא בסדר. בכיתי ובכיתי כל יום כי אהבתי אותו מאוד. עד שילדתי ​​והתינוק היה בן שנה, לא הצלחתי להחזיר את אהבתי. שוב, התבלבלתי. אני לא יודע מה לעשות וגם איבדתי את העבודה ואין לי כסף לטפל בתינוק. הייתי אומלל בחיים אז בכיתי לאחותי וסיפרתי לה את הבעיה שלי ואמרתי שהיא יודעת על כישוף עוצמתי של ד"ר אפטה שעוזר לה כשהיא לא יכלה להיכנס להריון. יצרתי איתו קשר במייל והוא אמר שהוא יעזור לי ואמר לי שאישה עשתה כישוף על בעלי ואמרה שהוא יעזור לי לשבור את הכישוף כדי שבעלי יחזור אליי לנצח והדבר יהיה שלי. זו הייתה הפתעה גדולה עבורי שכל מה שהוא אמר קרה. בעלי מיד חזר אלי ואמר לי לסלוח לו. תודה רבה למטיל הקסמים החזק והאמיתי הזה. אני מתפלל שהוא יחיה זמן רב ויעשה עוד מהעבודה הנפלאה שלו. אם יש לך בעיה שמטרידה אותך בחיים, עליך ליצור קשר עם שחקן הכישוף החזק הזה! הוא יכול לעזור לך. הוא לא יאכזב אותך, אתה יכול להגיע אליו דרך כתובת ה-gmail: drapata4@gmail.com או שאתה יכול להשיג אותו דרך הוויבר/וואטסאפ שלו: +1(425) 477-2744