2 Comments


יחסי מין עשויים לעודד את הזיכרון וגם לגרום לשכחה זמנית, למגר כאבי ראש ולהרגיע את הגוף. ומה המדע אומר על קונדום? סקס על מיטת הניתוחים
את הגוף אנחנו מכירים ומבינים פחות או יותר, אבל מה עובר על המוח במהלך קיום יחסי מין? המחקר בעניין עדיין נמצא בראשיתו, ואינו מהנה בהכרח. היי, נבדקים נדרשים בין היתר לאונן במכונת MRI, על מנת לקבל תוצאות מדעיות מעבר ל"היה יופי, רק חבל שנגמר כל כך מהר". אבל מעטה המסתורין שאופף את מחקר המיניות באופן כללי הולך ומוסר, והנה מספר תובנות שעלו ממעבדות המחקר שהפעם, תודו, ממש מתחשק להציץ ולראות מה קורה שם...

סקס פועל כמו סם
תחושת ההנאה שאנו חווים בזמן קיום יחסי מין נובעת משחרור של מוליך עצבי (נוירוטרנסמיטר) בשם דופאמין, המופרש במוח במהלך סקס. דופאמין משתחרר במוח גם בעת צריכת סמים. "צריכת קוקאין וקיום יחסי מין אינם דומים כמובן, אבל משפיעים על אותם אזורים במוח", מבהיר פרופ' טימותי פונג מבית הספר לרפואה "דייויד גפן" ב-UCLA, לוס אנג'לס. ופרופ' בארי קומיסארוק מבית הספר לפסיכיאטריה באוניברסיטת ראטגרס בניו ג'רזי מוסיף כי פעולה דומה מתרחשת בעת צריכת ניקוטין, קפאין ושוקולד.

להיות בלי, להרגיש כיף
לביטחון יש מחיר. או אם תרצו, הנה עוד סיבה להעדיף קשר זוגי על פני תחלופה בלתי פוסקת של בני זוג. ואחרי כל ההקדמה הזו, דעו לכם כי בלי קונדום נהנים יותר. גברים זה ברור – אבל גם נשים. מחקר שנערך באוניברסיטת אלבני (בירת מדינת ניו יורק) בקרב 300 נשים מצא כי נשים שקיימו יחסי מין עם קונדום (אצל הגבר, כן?) חוו יותר תחושות קשות של עצב ואף דיכאון מאשר נשים שגבריהם לא השתמשו במעטפת המשומנת ההיא.

ולמה זה? החוקרים משערים כי חומרים הנמצאים בזרע ובנוזל הזרע, כמו הורמונים מסוג אסטרוגן ופרוסטגלנדין הידועים כמשככי דיכאונות, נספגים בגוף האשה לאחר הסקס ופועלים את פעולתם. ואין בדברים דלעיל כדי לגרום לכם להסיר את הקונדום אם אינכם נמצאים בקשר עם בן זוג אחד ומוכר. ונשמרתם!

כשכואב, הולכים למיטה
לא רק שכאב ראש אינו תירוץ להימנע מיחסי מין, הוא יכול לשמש כתירוץ. במחקר שנערך בגרמניה דיווחו 60% מהנבחנים אשר סבלו ממיגרנה ו-30% מאלו שסבלו מכאבי ראש כרוניים, על הקלה חלקית עד מלאה במצבם לאחר, הבנתם כבר, יחסי מין.

במחקר אחר דיווחו נשים כי סף הכאב, כלומר הסבילות שלה לכאב, עלה לאחר גירוי באזור נקודת ה-G שלהן. "נדרש היה מאמץ רב יותר על מנת שהן תחושנה כאב", מפרטת פרופ' בברלי וויפל מאוניברסיטת ראטגרס. וויפל לא ציינה את הסיבה, אך מחקרים נוספים בתחום בחנו את האוקסיטוצין - הורמון המופרש אל גברים ונשים בעת אורגזמה, ומכונה "הורמון האהבה". האוקסיטוצין קשור ביצירת קשרים חברתיים, מסייע בכיווץ הרחם ובכך, לפי טענת החוקרים, מסייע ביצירת הקשר הראשוני בין האם היולדת לתינוקה הרך. והורמון זה מעניק לתינוק שיכוך ראשוני מפני כאבים, ופועל פעולה דומה בעת יחסי מין.

כששוכחים מהסקס
בכל שנה, כ-7 מ-100,000 איש חווים  - "global transient amnesia"אובדן זיכרון זמני. הסיבה לכך היא נוירולוגית ויכולה לנבוע מניתוח רפואי, כאב ראש, מצוקה נפשית וגם מקפיצה מיידית למים קרים וכמובן, ניחשתם נכון – סקס. אובדן הזיכרון יכול להימשך מספר דקות עד מספר שעות והנפגע העיקרי הוא הזיכרון לטווח הקצר, מה שאומר שדברים שאירעו ממש לאחרונה לא נמצאים אצלנו בזיכרון בזמן זה. תשתדלו לזכור את זה למקרה שישאלו אתכם מי אתם ומה בעצם אתם עושים פה במיטה...

אבל רגע, סקס גם יכול לעורר את הזיכרון
מי שקרא את הסעיף הקודם ורץ לבטל דייטים שקבע, כדאי שימשיך לקרוא. מחקר שנערך בקרב עכברים השווה בין אלה שקיימו יחסי מין פעם ביום במשך 14 ימים, לבין אלו שהסתפקו בפעם אחת באותם 14 ימים.

התוצאות הראו כי אלו אשר קיימו יחסי מין מדי יום פיתחו יותר נוירונים בהיפוקמפוס – אזור בקליפת המוח המזוהה עם הזיכרון. מחקר נוסף, עדיין עם עכברים, אישש את הממצאים הללו.

סקס מרגיע
עכשיו זה גם מדעי. המחקר הקודם, שנערך בקרב עכברים, מצא את המכרסמים הקטנים לא רק עם זיכרון טוב יותר, אלא גם נינוחים ורגועים יותר. מחקר נוסף בתחום, הפעם בין בני אדם, מצא כי אנשים שקיימו לאחרונה יחסי מין הגיבו טוב יותר ובנינוחות רבה יותר למצבי לחץ חברתיים, כמו למשל לשאת דברים בציבור וכדומה.

ולסיום – ליל מנוחה
כן, סקס עוזר לנו להירדם טוב יותר. כאילו שהיינו צריכים מחקר מדעי בתחום, בעיקר אם אתה גבר. והמדענים סבורים שהם יודעים למה: האזור במוח המכונה "קליפת המוח הקדם-מצחית" (prefrontal cortex) "נכבה" לאחר הפליטה. קליפת המוח הקדם-מצחית היא המקור לפעולות רצוניות וגיבוש של תכניות פעולה. וכשהיא לא מתפקדת, למי יש כוח לזוז?

זאת כמובן בתוספת שחרור של חומרים כמו אוקסיטוקצין הנזכר לעיל בשל תכונותיו הטובות, וסרוטונין שאף הוא משרה אווירה טובה. בקיצור, נשארים במיטה. לילה טוב.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
People in conversation:
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • This commment is unpublished.
    isabella · 1 months ago
    I broke up with my husband three years ago. There was no communication between us. I was advised by families and friends to let go and forget about marriage and move on with my life. I did not want to marry someone else because deep down I still love my husband. I suffered so much from pain and confusion that I read an online recommendation on how Dr. Alaba reunited a broken marriage with the help of his spiritual powers. R. Alaba immediately a few minutes later he answered me and gave me instructions on what to do, after I met the required requirement two days after the ceremony, the spell changed my life around my husband because a dose does not speak to me. Two days he called me in the middle of the night crying and apologized that it was the work of the demons, so I'm still amazed by this miracle so I forgive him. Now my marriage is balanced. Dr. Alaba's ceremony worked great and my marriage is stronger than before, and nothing can separate us again. I visited so many sites I was looking for help, It was hopeless until I hooked up with Dr. Alaba, the real man who helped me restore my broken marriage. If you have a similar problem in your marriage, you want your husband or wife to love you again. You have someone you love and you want him to love you in return, there is Go for a challenge in your life, Dr. Alaba's spell template is the solution and the answer to your problem, WhatsApp / Weaver with his phone number: +1 (425) 477-2744, contact him today by sending an email to dralaba3000@gmail.com . Do not let anyone take your spouse away from you. Contact him today by sending an email to dralaba3000@gmail.com. Do not let anyone take your spouse away from you. Contact him today by sending an email to dralaba3000@gmail.com. Do not let anyone take your spouse away from you.
  • This commment is unpublished.
    shira elijah · 4 months ago
    I want to tell everyone here how DR Alaba changed my destiny. For almost fifteen years I worked as a saleswoman in a car company and barely got a commission to pay the bills while a certain colleague in the head bought houses. I was confused around her because everyone was jealous of how much commission she made. I did not understand what was wrong because I was good at my job and there was nothing else she did that made her different and for almost five years I could not muster the courage to express myself in her face. One day when she kicked me out, I begged her to give me advice and decided to learn from her, but she said I was better at work, which further confused me because she was clearly better. After many conversations, she informed me about Dr. Alaba who performed her magic spell that made her extraordinary. She gave me his contact and asked me to talk to him and do whatever he asks of me. Seven months passed and I just bought my first house and saved enough Money to send my twins to college. I was broken and homeless and I would never have imagined owning a home so quickly. Thank you Dr. Alaba. Ask him for help and I have his direct contact number WhatsApp / Viber: +1 (425) 477-2744 or email: dralaba3000@gmail.com