Write a comment

ברפואה המערבית וגם ברפואה הסינית, השיער הוא השתקפות מצב הבריאות הכללי. השיער משקף את אורח-החיים, את ההרגלים התזונתיים, את המצב הרגשי. מצב השיער תלוי גם בגנטיקה, אבל התקרחות (גברית או נשית) ניתנת לטיפול באמצעות הכלים של הרפואה הסינית.
נשירת שיער- מה, כמה ולמה?
בכל זמן נתון, היחס שבין שיער שנמצא במצב צמיחה לשיער שנושר, הוא תמיד לטובת השיער שנמצא בצמיחה. אין זה מדע מדויק, אבל מומחים מעריכים שאנחנו משירים קצת יותר מ- 100 שערות ביום. בהנחה שיש לנו בערך 140,000 שערות (אל תתפסו אותנו בשערה), זה לא אומר שאתם מתקרחים וזאת איננה סיבה מספקת להילחץ.

הבעיה מתחילה כאשר הנשירה חמורה יותר מ-100 שערות ביום. מעבר לבעיה האסתטית, נשירת שיער מוגברת עשויה להעיד על בעיה רפואית אחרת. דרך נוספת לדעת באם יש נשירה היא משיכת השיער ביד. אם נשארות יותר מ 3 שערות ביד , זה סימן שיש נשירה.
silken
השיער נחשב לפריפריה של הגוף. הגוף מתוכנת לשמור על תפקודים חיוניים, וכאשר ישנם חוסרים (ויטמינים, מינרלים, חומצות אמינו ועוד) השיער הוא הראשון שיפגע.

הגורמים לנשירת השיער עשויים להיות רבים: אורח-החיים, התזונה ומצב הבריאות הכללי.
נשירת שיער עשויה להיות תוצאה של מתח נפשי ממושך. מחלות כרוניות (סוכרת ולחץ דם), שינויים הורמונאליים, לידה והנקה, פגיעה בתפקוד של בלוטת התריס, טיפול תרופתי (גלולות למניעת-הריון, תרופות נוגדות-דיכאון), ושגרת טיפוח (יבוש, צביעה, שימוש בקרמים וכימיקלים וכו'), כולם ישפיעו על בריאות השיער.

בריאות השיער לפי הרפואה הסינית
הרפואה המערבית והרפואה הסינית אולי לא מדברות באותה שפה, אבל בשתיהן מצב השיער משקף את מצב הבריאות הכללי. לפי הרפואה הסינית, נשירת שיער, ומצב השיער בכלל, הם ביטוי חיצוני למצב פנימי, בעיקר של הכליות והדם.

הדם- בגלל שהשיער הוא שלוחה של הדם וניזון ממנו, בעיות בזרימת הדם מונעות מהדם להגיע לפריפריה (שיער) ולהיפך. כאשר השיער בריא ומלא ברק, זה מראה שמספיק דם עשיר מגיע לקרקפת ושום דבר לא מונע ממנו להגיע לשם.

הכליות לפי הרפואה הסינית נחשבות לשורש החיים, לבסיס האנרגטי של הגוף שאוצר את כוח החיים כולו ונושאות את המטען הגנטי שלנו. כאשר השיער בריא, מלא ושופע, תמצית הכליות (הג'ינג) חזקה. תזונה לא נכונה, אורח חיים תובעני, ואפילו פעילות מינית מוגברת (שפיכה על בסיס כמעט יומיומי) מחלישים את תמצית הכליות וגורמים לפגיעה בבריאות השיער.

כאשר נשירת השיער נובעת מחולשה של הכליות, היא עשויה להיות מלווה בכאבי גב תחתון, כאבי ברכיים, ירידה בזיכרון ובריכוז, ירידה בחשק ובתפקוד המיני.

הכליות הן אמנם המצבר של הגוף כולו, אבל הן לא יכולות לעשות את העבודה שלהן לבד. ישנה גם השפעה של איברים אחרים. כל אחת ממערכות האיברים האלה משפיעה על המערכות האחרות ומושפעת מהן. למשל הריאות שאחראיות על הנשימה והעור, הכבד שמאחסן את הדם ומזין את הגוף כולו, והטחול שהופך חומר לאנרגיה.

האגדה על מר משחיר שיער
האגדה מספרת שלפני שנים רבות, חכם מחכמי סין יצא עם תלמידיו לטייל ביער ולפתע מצא את עצמו לבד על גדות נהר שומם. ללא מחסה, אוכל ומים, רק עם מי הנהר ששימשו לו כמי שתיה ושורש צמח ששימש לו כמאכל. לאחר מספר חודשים, החכם מצא שוב את דרכו, אלא שהתלמידים שלו הופתעו לראות ששיערו האפור השחיר והתחזק. הוא הראה להם את שורש הצמח ממנו אכל, והשאר היסטוריה.

מאז, שורש הצמח (he shu hu) נקרא מר משחיר שיער, והוא המרכיב העיקרי בפורמולה Silken tresses, המשווקת על ידי חברת דרורת.

Silken tresses היא שחזור משודרג של הפורמולה הסינית, בת מאות השנים, לטיפול בהתקרחות והלבנת שיער.

הפורמולה מכוונת לטפל בשני הגורמים העיקריים לבעית נשירת השיער והתקרחות: הדם והכליות. היא מכילה צמחים שעוזרים לחזק ולהניע דם, וצמחים לתמוך ולחזק את הכליות. באמצעות הטיפול ניתן לטפל כמעט בכל בעיה, וכמעט בכל גיל והיא מתאימה לטיפול בתבנית התקרחות גברית (התדלדלות השיער במפרצים) ולתבנית התקרחות נשית (התדלדלות איטית יותר ובאופן שווה בכל הראש). לאחר חודש, נשירת השיער תפסק כמעט לחלוטין. לאחר מספר חודשים אפשר להבחין בצמיחה מחודשת של שיער כהה ובריא יותר.

לחצו כאן לרכישת הסילקן טרסט 


Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.