Write a comment

 

קיצוץ, חיתוך, לישה, ליטוף ורטט זה רק חלק ממה שיעשה (או יעסה) לכם המעסה השבדי. תוסיפו לזה קצת שמן ותקבלו מתכון מושלם לנפש בריאה בגוף בריא.


עיסוי שוודי, דברים טובים באים בזוגות.
שיעור היסטוריה

2 מאות בערך חלפו מאז הגיע אלינו העיסוי השבדי. בית הספר הראשון לעיסוי הוקם בשנת 1813 בשטוקהולם, בירת שבדיה. הייחודיות של העיסוי השבדי היא שהוא מתמקד ברקמות הרכות.


2 אבות לעיסוי השבדי. פיטר הנרי לינג רופא ומטפל שבדי, שסבל משיגרון, נסע ליפן במטרה למצוא מזור לכאב הפרטי שלו. שם נחשף לסודות העיסוי, אותם חיבר לטכניקה אחת המשלבת ידע באנטומיה, פיזיולוגיה וטכניקות עיסוי מערביות. לא פחות חשוב ממנו הוא המעסה ההולנדי יוהאן גאורג' מצגר שאחראי לשמות הצרפתיים לטכניקות השונות המיושמות בעיסוי השבדי.


זוג הידיים של המטפל ישפשפו, ילושו, ילטפו, יחבטו וישתפשפו בכם בזמן שאתם תשכבו בנחת על מיטת הטיפולים. התנועות מתבצעות בעוצמות לחץ שונות ובמידת חום שונה, אבל ברצף כדי לשמור על זרימה. העיסוי מתבצע מהקצוות של הגוף למרכז וזה בשביל להמריץ את מחזור הדם, וכתוצאה מכך את תפקודן של מערכות נוספות בגוף.


חמש תנועות בסיסיות מרכיבות את העיסוי השבדי, ואלו הן: ה
ליטוף, שהיא הכי פופולארית. התנועות האופייניות לה הן ארוכות ומחליקות. לישה היא בעצם סוג של צביטה, חיכוך נחשבת לתנועה העמוקה ביותר והתנועות האופייניות לה הן מעגליות.  קיצוץ, נחשבת לכואבת ביותר והתנועות האופייניות לה הן חבטות. אל תיבהלו, לא משתמשים בזה ממש הרבה. רטט היא התנועה העדינה ביותר והתנועות האופייניות לה הן טפיחות קלות. חוץ מזה יש גם שפשוף, לחץ, משיכה ורפרוף. זה נשמע קצת מלחיץ, אבל עיסוי שבדי שאמנם נחשב לעיסוי אנרגטי במיוחד, הוא עיסוי עדין.


דברים טובים באים בגדול

אז על המרצת מחזור הדם כבר דיברנו, אבל יש עוד כמה יתרונות. בחלק מהם אפשר להבחין תוך כדי הטיפול אבל גם בימים שאחריו. אם תתמידו, תרגישו בזה לאורך זמן, בפן הנפשי העיסוי נחשב כמרגיע את הנפש, את הגוף ואת ההרגשה הכללית. בפן הפיסי, שהוא בלתי נפרד מהנפשי, העיסוי השבדי מכוון לריפוי באמצעות הכוחות הטבעיים של הגוף. בגלל שהעיסוי גורם לנו ולגוף להיות רגועים יותר, תהליכי הריפוי מתרחשים כמעט מעצמם. זה משפיע על הכל, אבל בעיקר על מערכת העצבים, מערכת העיכול השרירים וכלי הדם.


פרט להמרצת מחזור הדם, מיוחסות לעיסוי השבדי השפעות נוספות על מערכת הדם. הוא נחשב כמפחית לחץ דם, מגביר את חילוף החומרים ומשפר את פעולת המערכת הלימפטית, שאחראית על ניקוי הגוף מרעלים. גם העור שלנו מושפע ממערכת הדם, ויודעי דבר אומרים שהעיסוי משפר את מראה העור.


מבחינת מערכת העצבים והמערכת ההורמונאלית, עיסוי שבדי נחשב כמאיץ הפרשת של בלוטות הורמונאליות ובעיקר אנדורפינים, שעוזרים בהקלת כאבים, ביניהם גם מיגרנות. הוא מסייע לאיכות השינה ולתחושת עוררות (שהיא, למי שכבר הספיק לשכוח, ההיפך מעייפות) ובגלל שאנחנו רגועים ועירניים יותר, הנשימה הופכת איטית ורגועה. אפשר גם לסמן וי ליד מערכת הנשימה.


וכשהכול רגוע יותר מתחילה גם התזוזה במעיים. עיסוי שבדי ממריץ גם את מערכת העיכול ויכול לשחרר מ
עצירות, לעודד את חילוף החומרים, ולשפר את העיכול והספיגה של מזונות בגוף.


וכאילו שזה לא מספיק, העיסוי השבדי גם משפיע על השרירים. למשל המתיחות והמשיכות של האיברים,  יהפכו את השרירים לגמישים יותר וחזקים יותר. זה לא אומר שאפשר להפסיק ללכת לחדר כושר, אבל זה אומר שתרגישו טוב יותר, שתיראו טוב יותר ותחשבו טוב יותר, כי עיסוי שבדי משפיע גם ברמה הקוגניטיבית. 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.